Zdrowe stopy – profilaktyka i leczenie

czwartek, kwietnia 28, 2016

Na targach Esthetic Show uczestniczyłam w certyfikowanych warsztatach podologicznych zorganizowanych przez Centrum Podologiczne z Łodzi (filie w Rzeszowie, Tarnowie i Nowym Targu). Centrum ma szeroką ofertę szkoleń specjalistycznych od podstaw pedicure do pracy ze skalpelem.

  • Podologia (podo = stopa, logos = nauka) stała się oddzielną dziedziną w kosmetologii i medycynie. Jeśli chcesz profesjonalnie wykonywać zabiegi podologiczne musisz mieć wiedzę m.in. z zakresu diabetologii, dermatologii, chirurgii, ortopedii, opatrywania ran, czy technik zaopatrzenia ortopedycznego.

Tym razem były to warsztaty dla rozpoczynających swoją przygodę z podolologią, składały się z czterech części:
- screening podologiczny,
- aplikacja złotej klamry,
- pasywny trening układu krążenia,
- ABC gabinetu podologicznego.

Najciekawszą częścią szkolenia była dla mnie aplikacja złotej klamry Goldstadtspange (GSS). Wielu moich pacjentów ma problem z wrastającym paznokciem. W salonie najczęściej stosuję tamponadę oraz klamrę plastikową lub metalową Ross-Fraser'a.
Już wcześniej miałam zestaw GSS, używałam go jednak tylko w przypadku cienkich, delikatnie wrastających paznokci. Na szkoleniu nauczyłam się odpowiednio doginać klamrę tak, aby była ona skuteczna w terapii wkręcających się, grubych i mocno wrastających paznokci. Nie ma to jak wiedza i doświadczenie fachowców ;) 
Zalety systemu to:
- prosta i szybka aplikacja klamry poprzez przyklejenie – cały zabieg trwa ok. 20-30 minut,
- klamra jest idealnie płaska, więc nie trzeba wyrównywać jej powierzchni, a jedynie złagodzić  brzegi i odtłuścić,
- złoty pasek możemy przyciąć na dowolną długość, więc system jest ekonomiczny i indywidualnie dopasowany,
- klientki traktują złoty pasek na paznokciu jako element dekoracyjno – biżuteryjny.


Centrum Podologiczne dostarcza bogatą ofertę preparatów do stóp.
Przetestowałam produkty linii PODO CEUTIC - najlepiej w mojej pracy gabinetowej sprawdził się PŁYN DO STÓP zmiękczający zrogowacenia.
Tego preparatu używam przed zabiegiem. Zmiękcza zrogowacenia, modzele i odciski oraz zrogowacenia w wale paznokciowym. Składniki aktywne preparatu:
20% mocznik (mimo niezbyt ładnej nazwy ma bardzo istotne działanie - rozrywa wiązania wodorowe keratyny, zmiękcza skórę i zwiększa jej przepuszczalność);
- kwas salicylowy i mlekowy (złuszczanie);
- sól sodowa kwasu mlekowego, gliceryna (nawilżanie);
- alantoina, bisabolol, ekstrakt z nagietka (łagodzenie podrażnień).


Elementem terapii zrogowaceń, którą proponuję klientkom jest używanie KREMU DO STÓP W PIANCE. Dzięki szerokiej ofercie produktów z tej serii mogę indywidualnie dobierać preparat w zależności od charakterystyki skóry:
skóra wrażliwa, skłonna do podrażnień, skóra dziecka - krem z 5% mocznikiem, gliceryną, betainą, NNKT,
skóra sucha i łuszcząca się, stopa cukrzycowa - krem z 8% mocznikiem, mikrosrebrem, gliceryną, betainą, NNKT,
skóra zrogowaciała zwłaszcza na pięcie, modzele i nagniotki - krem z 12 % mocznikiem, kwasem salicylowym, olejem tamanu i teflose.
Klientkom odpowiada ich forma piankowa, dobrze się dozują, szybko wchłaniają i mają przyjemny zapach.


Całościowe podejście podologiczne to również profilaktyka. Częstą przyczyną problemów ze stopami jest używanie nieodpowiedniego obuwia.
Buty A'rcopedico, które miałam okazję testować mogę śmiało polecić. Wybrałam beżową Lorenę, ponieważ lubię delikatne fasony i jasną, stonowaną kolorystykę. Charakteryzują się:
- elastyczną cholewką,
- anatomiczną wkładką,
- systemem podwójnego wzmocnienia sklepienia.


Są baaardzo wygodne, a nosząc je ćwiczymy i wzmacniamy mięśnie stopy. Twórca butów uważał, ze łuk stopy stanowi główny punkt podparcia kręgosłupa i dlatego sam zasługuje na właściwe podparcie. Świetnie sprawdzają się do codziennego użytku, natomiast do pracy salonowej dostępna jest specjalna seria medicalline.

Dowiedz się więcej na: podologic.org

Podobne posty

5 komentarze

  1. Uwielbiam tutaj zaglądać po porcję nowinek kosmetycznych. Nigdy nie zawodzisz w tej dziedzinie :) Zgadzam się z Tobą, że profilaktyka to podstawa na drodze zapobiegania chorobom. Warto o niej pamiętać w odniesieniu nie tylko do urody, ale i zdrowia co zresztą dobrze podkreśliłaś w dzisiejszym wpisie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Stopy to mój najwiekszy problem i zmora przed wakacjami :((( Maskara.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bleh... mam stopofobię a Ty mi tutaj podeszwy stóp prezentujesz :D

    OdpowiedzUsuń
  4. Zaciekawił mi płyn do stop zmiękczający zrogowacenia, bo niestety mam taki problem :(

    OdpowiedzUsuń
  5. Zauważyłam, że coraz wiecej pojawia sie salonow podologow i ludzie bardziej zaczynaja dbac o swoje stopy. Bardzo mi sie to podoba :)

    OdpowiedzUsuń

Subskrybuj

Obserwuj