Przedślubne MUST HAVE - Beauty Forum

wtorek, maja 29, 2018





Ideałem jest sytuacja, podczas której harmonogram przedślubny państwa młodych obejmuje 12 miesięcy przed planowaną uroczystością. Podczas jego konstruowania należy wziąć pod uwagę cechy indywidualne narzeczonych, takie jak stan skóry, dłoni, stóp i włosów.
Projektując beauty plan, musimy starać się spełnić oczekiwania państwa młodych, uwzględniając ich możliwości czasowe i finansowe.


Biorąc pod uwagę „optymistyczny scenariusz” dający nam spore możliwości w układzie harmonogramu działań kosmetycznych i fakt, że zdecydowana większość par planuje ślub z dużym wyprzedzeniem skupimy się na planie 12-miesięcznym.
Oczywiście musimy mieć w ofercie także wersję last minute, dla tych, którzy decyzję o powiedzeniu sobie „tak” podjęli spontanicznie lub po prostu odłożyli przygotowania na ostatnią chwilę.

Z duchem czasu
Warto nawiązać współpracę z konsultantami ślubnymi, tzw. weeding plannerami, doradzają oni młodym konkretne salony kosmetyczne, często sami umawiając ich na wizyty. Narzeczeni coraz częściej korzystają również z gotowych rozwiązań multimedialnych – aplikacji na telefon. Inspiracji szukają na portalach ślubnych i w mediach społecznościowych. Regularnie odwiedzajmy te strony, aby poznać nowe trendy w biznesie ślubnym.


Beauty plan - współpraca specjalistów

12–6 miesięcy przed ślubem

Na rok przed ślubem warto zadbać o holistyczną pielęgnację całego ciała. Młodzi powinni zostać dokładnie zdiagnozowani, tak aby właściwie zaprojektować harmonogram przedślubny. W tym czasie warto przeprowadzić zabiegi inwazyjne oraz te wymagające wykonania serii zabiegów.

1. TRYCHOLOG
Częstym problemem młodych par jest słaba kondycja włosów, spowodowana stresem przedślubym, utratą wagi i co za tym idzie –  niedoborem witamin, mikro- i makroelementów. Państwo młodzi powinni skorzystać z badania trychologicznego – pozwoli to na diagnostykę stanu włosów i skóry głowy. Po profesjonalnej diagnozie trycholog w razie potrzeby zaproponuje dalszą profesjonalną pielęgnację (np. terapię światłem/prądem, karboksyterapię, mezoterapię bezigłową i igłową), dobierze kosmetyki/suplementy do stosowania w domu.

2. PODOLOG
W trakcie wesela państwo młodzi z pewnością przetańczą całą noc. Aby sprostać temu wyzwaniu, stopy muszą być nie tylko idealnie wypielęgnowane, ale również zdrowe. Rok przed ślubem warto wybrać się na konsultację do podologa. To dobry moment, aby zacząć leczenie podologiczne w przypadku stanów patologicznych, takich jak: wrastający/wkręcający się paznokieć, hiperkeratozy, pękające pięty, brodawki, grzybice. Podolog w trakcie kontrolnej wizyty może zalecić stosowanie indywidualnie dobranej wkładki lub specjalistycznego obuwia.

3. KOSMETOLOG
Perfekcyjna cera to cel każdej pary młodej. Wizyta u kosmetologa powinna się odbyć ok. roku przed ślubem. To dobry czas na rozpoczęcie specjalistycznej pielęgnacji. Ślub jest dla państwa młodych impulsem do poprawy wyglądu, często decydują się oni na inwazyjne zabiegi, które w znaczny sposób poprawią strukturę skóry: spłycą blizny (RF frakcyjna, laserowe odmładzanie, eksfoliacja kwasem salicylowym), zmniejszą widoczność zmarszczek (mezoterapia mikroigłowa), zamkną naczynka krwionośne (prąd, laser, fala radiowa), usuną przebarwienia (laser bromkowo-miedziowy, kwas kojowy, azelainowy, fitowy), pozbędą się zmian trądzikowych (prysznic plazmowy, terapia dermatologiczna). Po zabiegach należy szczegółowo omówić zasady fotoprotekcji i pielęgnacji domowej.

3–2 miesiące przed ślubem

1. MAKE UP & NAIL ART ARTIST
Próbny makijaż i manikiur warto wykonać ok. 2–3 miesięcy przed ślubem, kiedy już jest wybrana sukienka i dodatki. Podczas wizyty należy poruszyć temat motywu przewodniego wesela, stylu, w jakim organizowany jest ślub. Wystroju sali, rodzaju kwiatów i dekoracji. Trendy są tu bardzo zróżnicowane - państwo młodzi decydują się na ślub w stylu glamour, industrialnym, nowoczesnym, romantycznym, bardzo modnym rustykalnym i boho lub klasycznym. Na próbny makijaż i manicure większość panien młodych przynosi zdjęcia gotowych stylizacji, dzięki czemu  możemy zobaczyć,  czego oczekuje nasza klientka.

2. KOSMETOLOG
Kwartał przed uroczystością powinniśmy rozpocząć delikatną serię zabiegów nawilżająco-odżywczych. W zależności od potrzeb skóry mogą być to zabiegi oparte na delikatnej eksfoliacji (piling kawitacyjny z płynem na bazie AHA, oksybrazja, oczyszczanie wodorowe), wtłaczaniu substancji odżywczych w skórę (mezoterapia bezigłowa preparatami na bazie nanometali, substancji detoksykujących, wit. A, C, E, ekstraktów roślinnych), łagodzeniu zmian naczyniowych i podrażnień (zabiegi anty-inflammaging, jonoforeza).

1 tydzień przed ślubem:

Kilka dni przed ślubem państwo młodzi powinni oddać się przyjemnym zabiegom odprężająco-upiększającym.

1. KOSMETOLOG
Zabieg tuż przed ślubem powinien mieć na celu głębokie nawilżenie i rozświetlenie skóry. Idealne do tego celu są zabiegi bankietowe na bazie masażu i masek odżywczych (biocelulozowych, w formie płatu z ampułką aktywującą, żelowo-algowych). Dzięki temu cera będzie wypoczęta, a makijaż będzie prezentował się korzystniej oraz zwiększy się jego trwałość.

2. MASAŻYSTA
Ze względu na stresujący czas przedślubny w ostatnim tygodniu para młoda może skorzystać z relaksujących zabiegów spa. Wciąż modne i godne polecenia są masaże dla dwojga.

3. MANIKIUR/PEDIKIUR
Manikiur i pedikiur pana młodego powinien być niezwykle subtelny, należy skupić się na głębokim nawilżeniu skóry i delikatnym opracowaniu płytki paznokciowej. Na koniec zabiegu można dodatkowo wypolerować paznokcie lub pomalować je matową emalią.
Stylizacja płytki paznokciowej panny młodej wymaga czasu i staranności, dlatego wizytę najlepiej umówić 1–2 dni przed datą ślubu.

Pan Młody w salonie beauty
1. Przełamanie bariery – najważniejsze, aby pan młody dobrze czuł się podczas wizyty w salonie:
zapytajmy pannę młodą o preferencje narzeczonego, jego styl życia i osobowość. Będzie nam łatwiej nawiązać rozmowę;
mężczyźni są zadaniowcami – podczas pierwszej wizyty warto porozmawiać z klientem na temat celu zabiegu i korzyści z niego płynących
2. Forma zabiegu:
mężczyźni lubią zabiegi szybkie, bezbolesne, których efekt jest natychmiastowy;
wybierając preparaty, zwracajmy uwagę na formę i zapach – panowie preferują formy żelowe, wodne, kremowe typu o/w oraz subtelne, świeże i zielone nuty zapachowe.
3. Indywidualny beautyplan:
mężczyźni mają problem z doborem kosmetyków do pielęgnacji domowej, więc porada kosmetyczna w tym zakresie ma dla nich dużą wartość.

Wspólne planowanie
Bardzo ważne w ustalaniu harmonogramu jest skomponowanie go w sposób odpowiadający na faktyczne potrzeby pary młodej. Nawet jeśli w pierwszym odruchu panna młoda uzna, że np. zabieg eksfoliacji nie jest dla niej, spróbujmy naszą fachową wiedzą i doświadczeniem przekonać ją, jakie profity czerpie skóra po etapie złuszczenia. Wyjaśnijmy wszystkie zależności i sensowność konkretnej kolejności w każdej fazie planu. Współpraca i porozumienie są konieczne, aby obie strony czuły satysfakcję z osiąganych efektów. Na koniec warto dodać, że wszystkie nasze działania powinny być „okraszone” stoickim spokojem, wyrozumiałością i cierpliwością – para młoda ma wystarczająco dużo powodów do stresu. Wizyta w naszym salonie powinna być dla nich cudowną odskocznią i łączyć się z relaksem. Tak więc, nawet gdy danego dnia mamy w planie bardziej inwazyjny zabieg, zakończmy go relaksującym masażem dłoni lub karku, aby klienci wyszło od nas jak nowo narodzeni.

ARTYKUŁ ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY W NOWYM NUMERZE 

Podobne posty

2 komentarze

  1. 35 yrs old Nuclear Power Engineer Allene Terbeck, hailing from Madoc enjoys watching movies like Godzilla and Pet. Took a trip to Three Parallel Rivers of Yunnan Protected Areas and drives a Mercedes-Benz 540K Spezial Roadster. odwiedz strone internetowa

    OdpowiedzUsuń
  2. U mnie już wkrótce wesele w Lublinie - https://dworekarkadia.pl/wesela.html
    Zapowiada się, że będzie grubo. Jaki makijaż w tym roku będzie spoko? Impreza latem.

    OdpowiedzUsuń

Subskrybuj

Obserwuj