Łatwa depilacja woskiem – szkolenie w moim salonie

środa, maja 04, 2016


Czy brałaś kiedyś udział w komfortowym szkoleniu w swoim salonie
To bardzo wygodna forma uczenia się poprzez praktyczny pokaz ze specjalistami na własnym terenie :). W weekend, kiedy salon już był zamknięty, odwiedziły mnie doświadczone i urocze Wax-expertki Joanna i Ela z Waxperts WAX.

wosk paskowy i bezpaskowy

Od wielu lat stosuję depilację woskiem. Poszukuję jednak nowych, lepszych jakościowo produktów i technik usprawniających pracę. Słyszałam dużo dobrego od koleżanek-kosmetyczek o elastycznym wosku bezpaskowym i postanowiłam wypróbować go w swoim salonie.


szkolenie dla kosmetyczke z depilacji woskiem wax

Wosk Waxperts jest w królewskim kolorze :) W recepturze wosku znajduje się lawenda. Fioletowy kwiat nadaje preparatowi właściwości przeciwzapalne, kojące i antyseptyczne. Ta barwa bardzo mi odpowiada również ze względów praktycznych:
- resztki wosku po depilacji są bardzo dobrze widoczne i łatwo je zebrać,
- na użytym wosku dobrze widać efekty depilacji - usunięte włoski.
kawałki wosku - pinupgirl
Wosk dostępny jest w dwóch odmianach:
- do metody paskowej – gładki i lejący
- do metody bezpaskowej – delikatny i elastyczny

Wosk bezpaskowy wygląda zjawiskowo, jak kawałki księżycowej skały, w kolorze głębokiego fioletu. Ela włożyła je do podgrzewacza i po kilku minutach, kiedy się roztopiły i uzyskały odpowiednią temperaturę, można było wziąć się do pracy.
roztapianie wosku do depilacji wax
Bezpaskowy Waxperts Wax pozytywnie mnie zaskoczył:
- ma niską temperaturę topnienia – więc szybko się nagrzał, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko poparzenia klientki
- jest bardzo elastyczny - nie kruszy się i nie łamie
- nie przykleja się do skóry - dzięki zastosowaniu przed depilacją specjalnej oliwki 
- łatwo odrywa się od skóry – niepotrzebne są już mocne szarpnięcia
- usuwa nawet kilkumilimetrowe włosy
- jest delikatny dla skóry - można go nawet 3-4-krotnie nakładać bez ryzyka podrażnienia, delikatne zaróżowienia szybko ustępują
- sprawdza się dobrze w okolicy pach, regulacji brwi i wąsika, można nim wydepilować najdelikatniejszy meszek.


depilacja wąsika woskiem twardym bezpaskowy

To miła odmiana, że depilacja nie wymaga ode mnie dużej siły. Początkowo nawet trudno było mi przezwyciężyć odruch mocnego szarpnięcia :)

Kluczowe jest zastosowanie oliwki Pre-wax, to dzięki niej wosk przykleja się tylko do włosów, a nie do naskórka. Dlatego depilacja jest delikatna i umożliwia kilka powtórzeń w jednym miejscu bez podrażnień.


depilacja nogi woskiem twardym bezpaskowy

Przy depilacji intymnej hollywood poznałam nowe techniki - tak aby nadać zabiegowi charakter relaksacyjny. 
Specjalistyczne ułożenia ciała umożliwiają depilacje np. osób z chorym biodrem. Joanna zdradziła mi patenty na szybkie schładzanie wosku na skórze oraz na skracanie czasu całego zabiegu.


gorący lejący się wosk wax


Wosk paskowy Waxperts jest stworzony do depilacji dużych partii ciała – pleców, rąk, nóg i torsu. Nakładany bardzo cienką warstwą, idealnie się rozsmarowywał. Wosk jest innowacyjny, jakby "gumowy" i nie przykleja się do powierzchni skóry. Do tej pory wykonywałam depilację za pomocą rolki, jednak muszę przyznać, że niektóre klientki skarżyły się na ból już w trakcie aplikacji wosku. Natomiast wosk Waxperts nakłada się za pomocą szpatuły, dzięki czemu jest to bezbolesne. Poza tym sam zabieg przebiega bardziej efektownie.

nakładanie wosku szpatułą na nogę

W pakiecie startowym Waxperts znajdują się poradniki dla klientów dotyczące zaleceń pozabiegowych. To ważne, zwłaszcza dla osób pierwszy raz przychodzących na depilację. Są tak przejęte, że nieraz zapominają o radach dotyczących dbania o skórę po zabiegu.

depilacji pachy woskiem

Do pielęgnacji domowej dostępne są produkty detaliczne: wygodne w użyciu płatki zapobiegające wrastaniu włosków i zapaleniu mieszków włosowych zawierające w składzie pantenol i rozmaryn oraz lawendowa oliwka do ciała. Dzięki tym kosmetykom krostki po depilacji odej w zapomnienie.


produkty do łatwej depilacji Waxperts
Jeśli poszukujesz dobrego wosku i chcesz poznać techniki jego stosowania, to polecam skorzystać z warsztatów depilacji Waxperts w swoim salonie :)

Więcej dowiecie się na: www.waxperts.pl

prezentacja produktów do łatwej depilacji Waxperts

Podobne posty

4 komentarze

 1. Kolor tego wosku faktycznie jest niesamowity. Wydaje mi się, że takie szkolenia na własnym terenie i w mniejszych grupach są bardzo efektowne. Przede wszystkim szkoleniowiec może skupić się na naszej osobie, a my możemy praktycznie przećwiczyć zdobytą wiedzę. Bardzo zaciekawiły mnie te produkty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacja :) Super to wygląda i zdecydowanie mnie zachęciłaś :) Może w przyszłości się na to skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym spróbować tego wosku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkolenie wyglądało bardzo ciekawie, ja dopiero zaczynam przygodę z depilacją. Na razie trenuję wosk pszczeli w rolce. Odpowiednie naciągnięcie skóry, szarpnięcie, później przyjdzie pora na eksperymentowanie i naukę zaawansowanych technik.

  OdpowiedzUsuń

Subskrybuj

Obserwuj