Wakacyjny przegląd profesjonalnej prasy kosmetycznej.

czwartek, sierpnia 25, 2016


                                                                                                            

BEAUTY FORUM przeszło przemianę – wakacyjne wydanie zaskoczyło mnie nie tylko nową szatą graficzną, ale i koncepcją pisma stawiającego na silną interakcję z czytelnikami.

Idealny make-up to dossier wydania letniego. Znajdziesz tu artykuły m.in. na temat make-up no make-up, błysk vs mat oraz modelowania twarzy.

Warto przeczytać artykuł „Senior w Spa” autorstwa Soni Skalec. Szacuje się, że w 2060 roku co trzeci mieszkaniec Polski będzie miał ponad 65 lat. Trzeba więc dopasować ofertę salonów do potrzeb osób w wieku dojrzałym. Seniorzy najchętniej korzystają z masaży, okładów borowinowych, zabiegów regeneracyjnych i pedicure leczniczego. Istotna jest staranna diagnoza klienta, ze szczególnym uwzględnieniem stanu zdrowia (chorób przewlekłych i dolegliwości), skutkuje to zwiększeniem bezpieczeństwa i skuteczności zabiegów. Personel poza dodatkową wiedzą medyczną powinien być cierpliwy i empatyczny. W ten sposób możemy zyskać zadowolonego, lojalnego klienta.

Zapraszam na stronę 24, gdzie znajdziesz mój artykuł „Stay COOL” - zabiegi chłodzące na lato.
Więcej przeczytasz na: BEAUTY FORUMKtóż z nas nie chciałby zostać charyzmatycznym liderem?
W najnowszym numerze najwspanialsze znajdziesz odpowiedź na to pytanie. 

„Masz w sobie to coś” Beaty Mąkolskiej to poradnik jak odkryć i wypracować w sobie cechy dobrego przywódcy. Podczas rozmowy zwróćmy uwagę na kontakt wzrokowy. Nawet w sytuacji konfliktowej starajmy się patrzeć na rozmówcę, w ten sposób damy wyraz swojej siły i jednocześnie szacunku dla drugiej osoby. Umiejętność przemawiania i słuchania to cechy charyzmatycznego lidera, który z jednej strony potrafi dobitnie wyrazić swoje myśli i przekonania, z drugiej jest otwarty na rozmówcę i jego zdanie. Powinien przy tym charakteryzować się naturalnością i spokojem. Tylko wtedy będzie odbierany jako silny, zdolny do przewodzenia ludźmi w sposób rozsądny. Taki frontman potrafi skutecznie motywować zespół oraz stworzyć pozytywną, opartą na zaufaniu i życzliwości atmosferę w firmie.

Na stronie 32 do możesz również przeczytać artykułu „Działaj lokalnie – myśl globalnie” mojego autorstwa.
Więcej przeczytasz na: NAJWSPANIALSZEW tym wydaniu LNE zainteresował mnie artykuł Anny Kondratowicz „Moda na naturalność w medycynie estetycznej”. Zamiast zabiegów inwazyjnych proponuje ona od 25-30 roku życia profilaktykę anti-ageing. „Dbanie o jakość skóry to podstawa odmładzania” - okazuje się, że to nie zmarszczki, ale koloryt i napięcie skóry to główne czynniki wpływające na to, na ile lat oceniają nas inni. 

Nowym trendem w medycynie estetycznej jest działanie rewitalizujące. Osocze bogatopłytkowe, mezoterapia, laseroterapia, hydroksyapatyt wapnia i kwas polimlekowy stymulują skórę pobudzając jej struktury do regeneracji. Coraz bardziej popularny jest również zabieg lipofillingu – czyli przeszczep własnej tkanki tłuszczowej z miejsc gdzie jest jej nadmiar (pośladki, brzuch, uda) do miejsc, które potrzebują wypełnienia (bruzdy, głębokie zmarszczki, piersi).

W tym numerze LNE znajdziecie również dokładny instruktaż, jak krok po kroku wykonać autorski masaż STRESS FREE wg wskazań Hidemi Morimasa.
Więcej przeczytasz na: LNE
W BEAUTY INSPIRATION tematem wydania jest "Jak zwiększyć zysk - dodatkowe źródła i sposoby na większy dochód."

BIOCELULOZA – biomedyczny materiał przyszłości” to artykuł autorstwa Małgorzaty Chełkowskiej. Materiał ten, nazywany „drugą skórą”, do tej pory był stosowany w medycynie m.in. do leczenia oparzeń i trudno gojących się ran. Ma nano-włóknistą strukturę, dzięki czemu tworzy idealne warunki do odnowy naskórka. Włókna biocelulozy są ok. 100 razy mniejsze niż celulozy, występują w konfiguracji trójwymiarowej. Dzięki temu struktura ma bardzo rozwiniętą powierzchnię i może utrzymywać duże ilości wody. Jest ekstremalnie higroskopijna, wiążąc dużą ilość wody (do 200x w stosunku do suchej masy) zapewniając stałe i trwałe uwodnienie skóry. Ultracienkie i miękkie włókna bardzo dobrze przylegają do skóry i ułatwiają przenikanie składników aktywnych. Po aplikacji maski z biocelulozy występuję efekt chłodzenia, obniżający temperaturę skóry nawet o 5 stopni C.

Tę technologię można wykorzystać również w kosmetologii. Maski hydroinfuzyjne to membrany biocelulozy nasączone substancjami biologicznie czynnymi. Stosuje się je w zabiegach ekspresowych – bankietowych i konferencyjnych dających natychmiastowy, spektakularny efekt.
Więcej przeczytasz na: Beauty InspirationW najnowszym art of BEAUTY znajdziesz artykuł Wpływ uzależnień na skórę” Anny Szymanowskiej - poruszający ważną tematykę społeczną. Alkohol, papierosy i substancje psychoaktywne mają wpływ nie tylko na nasze zdrowie ogólne, ale również na stan skóry. Dlatego też warto zwrócić uwagę na profilaktykę antynałogową w gabinecie kosmetycznym. Nawet rozmowa z klientką, w której kosmetyczka wykaże się wiedzą dotyczącą najczęstszych objawów skórnych występujących u osób uzależnionych, może być ważnym elementem takiej profilaktyki.

Alkohol powoduje odwonienie organizmu, niedobory mikro i makroelementów oraz rozszerzenie naczyń krwionośnych. W rezultacie skóra jest odwodniona, ma kolor ziemisty, choroby skórne takie jak łuszczyca i trądzik różowaty ulegają nasileniu.
Bez problemu rozpoznasz klientkę palaczkę. Szara skóra, telangiektazje na policzkach, charakterystyczne zmarszczki wokół ust, zażółcone paznokcie i zęby. Tytoń powoduje przyspieszone starzenie, więc osoby palące wyglądają na zmęczone i starsze niż są w rzeczywistości.

Substancje psychoaktywne również mają szkodliwy wpływ na urodę. Wdychanie kokainy powoduje hiperkeratozę w okolicach nosa, amfetamina - bladość, suchość i swędzenie. Palenie marihuany powoduje wzrost poziomu testosteronu, który wiąże się z nasileniem zmian trądzikowych i łysieniem typu męskiego.
Więcej przeczytasz na: art of BEAUTYcabines wraz z Katarzyną Maciejak zabiera nas w podróż w stronę Kraju Wschodzącego Słońca na „Beauty World Japan TOKIO 2016”. 19 edycja targów beauty & spa odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym Big Sight. W części poświęconej paznokciom Tokyo Nail Forum królowały zdobienia 3d inspirowane motywami kwiatowymi. Efekt ten można osiągnąć poprzez „warstwowanie” produktów o różnym wykończeniu, dając efekt zatopienia w szkle lub werniksu. W kolorystyce króluje przydymiona czerwień „Aurora Red” i zamglony róż indyjski „Dusty Cedar”.

W strefie Salon Business Area tematami wiodącymi były dynamiczne terapie modelowania sylwetki oraz zabiegi oczyszczająco- liftingujące twarzy. Podczas targów hostessy częstowały odwiedzających koktajlami witaminowymi oraz słynną japońską herbatą o soczyście zielonym kolorze. Ciekawe czym zaskoczą nas zbliżające się imprezy targowe w Polsce.
Więcej przeczytasz na: CABINES

Podobne posty

2 komentarze

  1. Mnie również zachwycił ten artykuł z nowego LNE. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo podobają mi się te wpisy z przeglądem prasy. Są świetne :)
    Moniko, mam pytanie, a które z czasopism warto zaprenumerować jako pierwsze :) na dobry początek... , czyli otwarcie gabinetu kosmetycznego. Jest sporo tytułów, ciężko się zdecydować ;)Liczę na Twoje rozeznanie tematu i doświadczenie ;)
    Pozdrawiam serdecznie:)

    OdpowiedzUsuń

Subskrybuj

Obserwuj