egzamin zawodowy kosmetyczka AU.62 A.62 - test i klucz

środa, czerwca 19, 2019

Egzamin zawodowy teoretyczny
technik usług kosmetycznych
kwalifikacja AU.62 A.62
czerwiec 2019Przykładowy arkusz odpowiedzi:


ROZWIĄZANIE:

1. C
2. B
3. D
4. D
5. C
6. B
7. C
8. C
9. D
10. D
11. D
12. B
13. C
14. B
15. D
16. C
17. C
To pytanie jest w mojej ocenie niejednoznaczne. Przy wenektazjach nie można stosować rozgrzewania, tak więc pasta cukrowa mogłaby być stosowana wyłącznie na zimno. Zastanawiam się czy prawidłową odpowiedzią nie jest depilator elektryczny (jedyna wymieniona metoda depilacji na zimno).
18. C
19. B
20. B
21. C
22. C
23. C
24. B
25. C
26. A
27. D
28. D
29. C
30. C
31. B
32. B
33. C
34. C
35. D
36. C
37. D
38. B
39. C
40. B

Aby lepiej przygotować się do egzaminu zapraszam na YouTube -polecam playlistę EGZAMIN ZAWODOWY:BIOIMPEDANCJA ELEKTRYCZNA -  (BIA  - Bioelectrical Impedance Analysis) to metoda analizy składu ciała, w której używa się prądu. W badaniu tym wykorzystuje się fakt, że poszczególne tkanki organizmu zawierają mniej lub więcej wody i w związku z tym w różnym stopniu przewodzą elektryczność. W czasie badania mierzona jest ilość tkanki mięśniowej, tłuszczowej, tkanki wisceralnej (brzusznej), całkowita zawartość wody w organizmie, masa kości, dobowe zapotrzebowanie na energię (w kcal lub kJ), wiek metaboliczny i oczywiście waga ciała.

STOPA ATLETY - grzybica stóp, czyli zakażenie grzybicze skóry stóp wywoływane przez różne rodzaje grzybów, najczęściej przez tzw. dermatofity.

HELIOTERAPIA -  terapia za pomocą promieni słonecznych. Była znana już od czasów starożytnych, jako sposób na lepsze samopoczucie i zastrzyk energii.

Podobne posty

18 komentarze

 1. Brakuje tu jednej strony i zastanawia mnie pytanie z diabetologiem czego się nie wykonuje kąpieli A zrogowacialy naskórek można usunąć frezarka u diabetyków???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już dodałam stronę. Podolog usuwa zrogowacenia diabetykom za pomocą frezarki, dobiera delikatny frez i ustawia bezpieczne parametry frezarki. Można moczyć stopy diabetykowi, ale nie w gorącej wodzie, m.in dlatego że w cukrzycy następuje zaburzone czucie.

   Usuń
  2. Nie wolno moczyc stóp u diabetyka. To może wynikać z silnych zmian angiopatycznych u chorego (szczególnie gdy chory ma nieustabilizowany poziom glikemii). My jako kosmetyczki tego nie wiemy i nie bawimy się w lekarzy. Dlatego dla diabetyków, w podologii, stosowane są specjalne preparaty zmiękczające, które aplikujemy po dokładnej dezynfekcji stóp u chorego. Podsumowując, proszę poczytać o pielęgnacji stopy cukrzycowej w gabinecie podologicznym-to rozwiąże wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam Kasia

   Usuń
 2. Brak strony z zadaniami 31-36. Ktora odpowiedz w 39? Ten pomarancz strasznie myli

  OdpowiedzUsuń
 3. A kiedy odpowiedzi z teorii AU.61?? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widzę, mogę prosić link? :(
   Widziałam tylko praktyczny.

   Usuń
  2. Też bym prosiła o link

   Usuń
 4. Według starej metody i podręczników na których opiera się CKU , do rozjaśnienia i wygładzenia biustu stosujemy ocet :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytryna na pewno, w podręczniku jest tak napisane niestety, w zimie cytryna kilka razy w tygodniu.

   Usuń
 5. Na zimno też robi się pastą cukrową miękką lub ultramiękką. Więc uważam, że to jest poprawna odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czyli w 23 odpowiedź B tak?

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedy odpowiedzi do testu AU.61 ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Wg tego co jest napisane w książce: nacieranie octami ziołowymi przywraca prawidłowy odczyn , wygładza i wzmacnia. Wcieranie soku z cytryny w okresie zimowym wygladza, ujedrnia i nabiera zdrowego kolorytu.
  Więc wydaje mi się że sok z cytryny jest dobrą odpowiedzią

  OdpowiedzUsuń
 9. Wygląda na to że będzie 100% 😁✊

  OdpowiedzUsuń
 10. Dlaczego w 13 poprawna odpowiedź to C? Kofeina i teofilina pobudzają krążenie i zmniejszają opuchnięcia..

  OdpowiedzUsuń
 11. 43 year-old Community Outreach Specialist Boigie Wyre, hailing from Cottam enjoys watching movies like Yumurta (Egg) and Snowboarding. Took a trip to Hoi An Ancient Town and drives a Mustang. Poznaj fakty

  OdpowiedzUsuń

Subskrybuj

Obserwuj