Jak zostać KOSMETYCZKĄ ROKU?

piątek, listopada 11, 2016

Nowe wyzwanie, z którym postanowiłam się zmierzyć, to prestiżowy konkurs KOSMETYCZKA ROKU 2016 organizowany przez markę 
I ETAP – teoretyczny:

Pierwszy etap realizowany jest przez Internet na stronie www.kosmetyczkaroku.pl (KLIKNIJ). Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, do którego należy załączyć skan dyplomu potwierdzającego wykształcenie w zawodzie kosmetyczki, przystąpiłam do rozwiązania testu on-line z wiedzy kosmetycznej. Przyznam, że nie było on łatwy, pytania dotyczyły budowy i fizjologii skóry, dermatologii, składników aktywnych oraz szeroko pojętej kosmetologii. Test można rozwiązywać tylko raz, a o końcowym rankingu decyduje ilość dobrych odpowiedzi (tylko jedna w pytaniu jest poprawna) oraz w drugiej kolejności czas odpowiedzi.
Wiedziałam, że poszło mi dobrze, ale z niecierpliwością czekałam na wyniki. Gdy otrzymałam telefon z Bielendy byłam bardzo szczęśliwa, bo udało mi się zakwalifikować do drugiego etapu. W ten sposób z grona setek kandydatek wyłoniono 10 najlepszych kosmetyczek.


II ETAP - praktyczny (dzień 1):

Swoją podróż na miejsce konkursu rozpoczęłam o 4 rano i na pół godziny przed konkursem dotarłam do centrum Sulejowa, gdzie przywitała mnie zlewa :) Okazało się że w Sulejowie jest jeden taksówkarz, który akurat pojechał do pobliskiego Piotrkowa, więc nie mogłam już na niego liczyć. Aby o czasie dotrzeć na miejsce konkursu wsiadłam do pierwszego nadjeżdżającego autokaru, niestety okazało się, że jedzie w przeciwnym kierunku :) Na szczęście udało mi się przekonać Pana Kierowcę i dwóch pasażerów do delikatnej modyfikacji trasy :) 
Gdy dotarłam na miejsce zobaczyłam imponujące, zabytkowe mury klasztoru. Przeszłam przez metalową okratowaną bramę, w tle słysząc śpiewy zakonników. Byłam w środku niesamowitego hotelu „Podklasztorze”. W oczekiwaniu na rozpoczęcie konkursu, spacerowałam po kamiennej podłodze klasztoru i odpoczęłam w patio przy biblioteczce (zobacz TUTAJ)


Niedługo dołączyły do mnie pozostałe uczestniczki konkursu, a klimat wyciszenia i kontemplacji wkrótce ustąpił miejsca konkursowej gorączce.
Spotkanie najlepszych kosmetyczek z całej Polski to wspaniała szansa na rozmowę i wymianę doświadczeń. Podczas pobytu w hotelu miałyśmy czas lepiej się poznać. Spędzałyśmy go chodząc na spacery w pięknej jesienne aurze,korzystając ze SPA oraz wyskakując na słodkie ciasto do kawiarni (czekoladowe z powidłami :) . Atmosfera była przyjazna, mimo że wielkimi krokami zbliżał się kulminacyjny moment  – finał konkursu marki Bielenda Professional. W finałowym etapie jury konkursowe ocenia praktyczne wykonanie zabiegu. Zadanie polegało na wykonaniu zabiegu kosmetycznego na twarz, indywidualnie dobranego do potrzeb skóry klientki. 
Po wejściu do gabinetu dokładnie obejrzałam swoje stanowisko aby zorientować się w nowym polu pracy. Odnalazłam potrzebne do zabiegu preparaty i sprzęty.


SKŁAD JURY:
Karolina Waś – Marketing Manager ds. Kosmetyki Profesjonalnej
Ewa Cesarz – Redaktor Naczelna magazynu ART OF BEAUTY (zobacz TUTAJ)
Ilona Kurczaba - Redaktor Naczelna magazynu LNE (zobacz TUTAJ)
Karolina Łukaszewicz - Kosmetyczka Roku 2015 (KLIKNIJ)Przez pierwsze minuty byłam lekko zestresowana, ale jednocześnie silnie zmotywowana. W trakcie diagnozy, gdy spoglądałam na skórę klientki przez lampę lupę już poczułam się jak w swoim salonie. Skupiłam się na mojej klientce. Udało nam się nawiązać dobry kontakt. Okazało się, że to jej pierwsza wizyta w salonie kosmetycznym. Ważne jest żeby wykonując zabieg zatroszczyć się nie tylko o skórę klientki, ale również o jej samopoczucie, spowodować żeby czuła się bezpiecznie, by była spokojna i zrelaksowana. Po diagnozie zdecydowałam się na wykonywanie zabiegu wzmacniającego dla cery naczynkowej o nazwie S.O.S. Oczywiście nie byłabym sobą gdybym go nie wzbogaciła. Nie ingerowałam w jego główny przebieg, jedynie zdecydowałam się na dodatkowe elementy relaksacyjne w postaci masażu karku, szyi, dekoltu oraz dłoni. Po wyjściu z sali byłam szczęśliwa - wiedziałam, że dałam z siebie 100% :) 


Szkolenie i przygotowania do gali (dzień 2):

Na początku drugiego dnia mogłyśmy zapoznać się z ofertą nowych zabiegów firmy Bielenda Professional (zobacz TUTAJ). Mnie zainteresował Reti Power2 VC. W I etapie zabiegu aplikujemy serum z aktywną witaminą C, a w II maskę złuszczającą z retinolem i witaminą B3. Zabieg m działanie złuszczające, jest idealny dla cery dojrzałej, dotkniętej przebarwieniami i/lub trądzikiem. 

Później miałyśmy możliwość sprawdzenia się przed kamerą nagrywając krótkie spoty video.

Wieczorem przyszedł czas na najprzyjemniejszą częścią wyjazdu - Galę Finałowa. Przed uroczystą kolacją finałową o nasz wizerunek zadbał profesjonalny team fryzjerów - Kuźnia Stylu Jewuła (ZOBACZ)  oraz światowej klasy wizażysta – Staszek Doliński. Na co dzień to my, kosmetyczki dbamy o wygląd i samopoczucie klientek, dlatego miłą odmianą było to, że tym razem profesjonaliści zadbali o nas.

My chwilę przed Galą :)
Na przyjęciu miałyśmy przyjemność poznać Pana Jacka Bielendę - Wiceprezesa firmy Bielenda Kosmetyki Naturalne, Magdę Steczkowską – artystkę, przyjaciółkę  marki, Kosmetyczkę Roku 2015 – Karolinę Łukaszewicz, Kosmetyczkę Roku 2014 – Justynę Pochopień oraz Kosmetyczkę Roku 2013 – Ewę Wasiak.

Wieczór uatrakcyjnił występ Azzja i Hubert (KLIKNIJ).

Kosmetyczka wybrana przez internautów.

Przed oficjalnym podaniem wyników na profilu fejsbukowym Bielenda Professional przez 2 tygodnie mogliście oddawać głosy na wszystkie finalistki konkursu Kosmetyczka Roku 2016, w specjalnie utworzonej aplikacji. 

Kongres LNE - ogłoszenie wyników:Ogłoszenie wyników odbyło się 6 listopada na Międzynarodowym Kongresie i Tragach Kosmetycznych LNE w Krakowie. Galę fantastycznie poprowadził przebojowy Krzysztof Ibisz. A my pełne napięcia oczekiwałyśmy wyników.Serce mi waliło kiedy najpierw wręczono mi nagrodę za
I miejsce w głosowaniu internetowym,
a już niemal wyskoczyło gdy jury przyznało mi  
I wyróżnienie w konkursie głównym Kosmetyczka Roku 2016.
Te nagrody mają dla mnie szczególne znaczenie. 

Ślę tutaj ogromne podziękowania do czytelników bloga OtwartySalon.pl, bo to dzięki Wam wygrałam głosowanie internetowe. Bardzo wsparła mnie moja rodzina i przyjaciele, moi klienci i mieszkańcy Zamościa. Dziękuję, dziękuję, dziękuję.

Kosmetyczką Roku 2016 została Paulina Skóra (Dziedzic)


II wyróżnienie zdobyła Dorota Witkowska
- obie Panie są zresztą związane są z uczelnią, w której miałam przyjemność studiować - Wyższą Szkołą Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.Dziękuję wspaniałym koleżankom kosmetyczkom, które poznałam podczas konkursu. Poziom był bardzo wysoki – przedstawiam 10 finalistek:

IZABELA MANTERYS
Jest kosmetologiem z 15- letnim doświadczeniem, a ponadto promotorką zdrowia i fizjoterapeutką. Motto, które wyznaje to słowa Jamesa Clerka Maxwell'a: Im więcej ludzi rozwinie się dzięki Tobie, tym pełniejsza będzie Twoja własna realizacja. Dlatego właśnie z tak wielką pasją podchodzi do swojej pracy i własnego rozwoju. Od 10 lat przekazuje swoje doświadczenie jako nauczyciel zawodu kosmetyczki i masażysty.
DOROTA WITKOWSKA
Fascynację do kosmetologii zaszczepiła w Dorocie mama, zabierając ją jako nastoletnią dziewczynkę do swojej kosmetyczki. Podążanie za marzeniami było dla Doroty czystą przyjemnością. Wybrała wówczas jedyną szkołę kosmetyczną w Warszawie. Ukończyła pierwsze w Polsce studia o specjalności kosmetologia na Łódzkiej Akademii Medycznej. Tytuł magistra otrzymała na Wojskowej Akademii Medycznej, kończąc kierunek Promocja Zdrowia. Dziś jako spełniona zawodowo kosmetolog podsumowuje: To gdzie się znalazłam na swej drodze zawodowej uważam za mój życiowy sukces. Mam zawód, który jest moją pasją, mam możliwość dzielenia się swoją wiedzą, dbam o dobry wygląd i zdrową skórę trzeciego pokolenia moich klientów, w pracy się relaksuję. Dorota pracuje na kosmetykach polskich firm, wyznając zasadę „myśl globalnie, współpracuj lokalnie”. Jej specjalnością zawodową są trudne, problematyczne cery oraz wspomaganie kuracji kosmetologicznych odpowiednią dietą.
PAULINA SKÓRA (DZIEDZIC)
Paulina uważa, że każda kobieta jest naturalnie piękna. Wystarczy, że czuje się dobrze sama ze sobą, w swojej własnej skórze. O sobie skromnie mówi: Ja jedynie pomagam kobietom, aby ich skóra była zdrowa i zadbana jak najdłużej. Paulina jest kosmetologiem z ponad 8-letnim doświadczeniem w swoim zawodzie. Stworzyła blog piekna-naturalnie.pl, na którym opisuje autorską metodę konsultacji kosmetologicznej z holistycznym podejściem do piękna. Obecnie prowadzi konsultacje kosmetologiczne wg. autorskiej metody oraz zajmuje się trychologią. Jej ulubionymi zabiegami są peelingi chemiczne i pomoc w leczeniu trądziku w holistyczny sposób. Prywatnie Paulina jest miłośniczką medycyny wschodniej i ziołolecznictwa. Paulina specjalizuje się w chemii kosmetyków, sprawdza składy i dobiera indywidualnie kosmetyki. Swoją pasją dzieli się na warsztatach z onkopielęgnacji w ramach fundacji „Piękniejsze Życie”.
BOGUSŁAWA GAWRON
Jest absolwentką studiów drugiego stopnia na kierunku kosmetologia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej na kierunku Innowacyjne Techniki Spa. Ponadto jest nauczycielem przedmiotów zawodowych i od niedawna twórczynią portalu Twój Kosmetolog. Pasjonatka masażu i pracy z ciałem, kierująca się w swych działaniach szeroko pojętą intuicją. W myśl holistycznego podejścia do człowieka, ma zawsze na uwadze, że stanowi on jedność duszy, ciała i umysłu, przyświeca w jej życiu i pracy myśl - Spójrz na ciało człowieka, a będziesz w połowie drogi do poznania jego wnętrza. Jej największym marzeniem jest założenie Instytutu, który oprócz dbałości o swoich klientów, pełniłby rolę fundacji, wspierającej matki dzieci niepełnosprawnych. Wierząc mocno, że zadbane i otoczone troską, zyskałyby pokłady niezwykłej energii do radzenia sobie z trudnościami losu.
ANNA MATŁOK-WACŁAWSKA
Ukończyła Wydział Farmacji, Specjalność Kosmetologia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, gdzie otrzymała tytuł magistra kosmetologii. Na studiach zdobyła szeroką wiedzę na temat kosmetyków i aparatów kosmetycznych, w tym również laserów i IPL. Swoje umiejętności pogłębiałam w czasie praktyk studenckich odbytych w gabinetach kosmetycznych w Łodzi i Toronto. Posiada znaczną wiedzę na temat kosmetyki leczniczej i pielęgnacyjnej, zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Specjalizuje się w metodach wielokierunkowego odmładzania skóry. Kosmetologię traktuję jak swoją pasję, a klienta w sposób indywidualny co przekłada się na efektywność zabiegów. Jej celem jest zadowolenie Klienta i jego sukces. Dba, o to, aby oferowane usługi były najwyższej jakości i spełniały wysokie wymagania Klientów. Za sprawą kosmetologii estetycznej możemy poczuć się, niezależnie od wieku, młodo i pięknie. Zabiegi kosmetologii estetycznej zapobiegają starzeniu się skóry lub leczą zmiany już powstałe. Zabiegi te nie są już zarezerwowane dla bogatych i sławnych, są teraz dostępne dla wszystkich – podsumowuje Anna.
KATARZYNA BZIUK
Z wykształcenia jest magistrem kosmetologii, absolwentką Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. W zawodzie pracuje od pięciu lat, a kosmetologia jest jej pasją. Specjalizuje się w zabiegach przeciwstarzeniowych twarzy, które przywracają skórze młody i piękny wygląd. Szczególnie interesują ją ekstrakty roślinne, które pomagają opóźniać procesy starzenia się skóry. W zabiegach pielęgnacyjnych stara się łączyć ich skuteczność z nowoczesną aparaturą, aby kompleksowo dbać o urodę swoich klientek. Jej motto to: Naturalne piękno tkwi w każdej z nas, wystarczy je tylko wydobyć.
ANNA STRACH
Ukończyła studia licencjackie w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia na kierunku kosmetologii oraz studia magisterskie na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie pracuje jako kosmetolog w Klinice Dermatologicznej Dr Legrand w Krakowie. Jej motto to: Słuchaj, rozmawiaj, zdobądź zaufanie, wydobądź piękno! Uważa, że podstawą zawodu kosmetologa jest holistyczne podejście do każdego klienta. Jej celem jest, aby każda osoba, która pojawi się w gabinecie, czuła się w pełni zaopiekowana i miała satysfakcję z wykonywanych zabiegów. Pasją Anny w dziedzinie kosmetologii są peelingi chemiczne, szczególnie te działające na zmiany pigmentacyjne. Pasjonują ją także terapie przeciwtrądzikowe. Twierdzi bowiem, że w takim wypadku jest to walka nie tylko ze zmianami zapalnymi, ale często z brakiem wiary w siebie, wycofaniem, rezygnacją. Największą satysfakcję dla niej są widoczne rezultaty oraz uśmiech pacjenta.
ANNA KACPERSKA
Jest kosmetologiem z ponad 10- letnim doświadczeniem. Prowadzi swój Gabinet Kosmetyki Estetycznej - Piękno i Zdrowie. Z wykształcenia jest magistrem chemii kosmetycznej z uprawnieniami pedagogicznymi. Ukończyła UAM w Poznaniu, gdzie uzyskała tytuł mgr Zdrowia Publicznego. Posiada także tytuł technik usług kosmetycznych ( Omnia Szczecin). Przez 3 lata była wykładowcą i instruktorem zawodu w Plus Edukacji w Poznaniu. Anna specjalizuje się w zabiegach pielęgnacyjnych na twarz, głównie w zabiegach na skórę trądzikowych i anti-agingowych. Jej mottem w pracy jest holistyczne podejście do Klientów oraz troska o ich piękno i zdrowie.
PAULA KOSTKA
Jest świeżo upieczonym magistrem kosmetologii. Ponadto w tym roku rozpoczyna studia pedagogiczne, aby móc dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Posiada dwuletnie doświadczenie w zawodzie. Pracowała w gabinetach kosmetycznych oraz gabinecie medycyny estetycznej. Aktualnie dba o dobro Klientek w Studio modelowania sylwetki, gdzie zajmuje się zarówno pielęgnacją twarzy, jak i zabiegami wyszczuplającymi. Jej specjalizacja to medycyna estetyczna. W tej dziedzinie Paula czuje się najlepiej. Lubi wykonywać zabiegi, które dają klientom rewelacyjne efekty, co sprawia, że wykonywanie zawodu kosmetologa daje jej ogromną satysfakcję. Jej motto to: Kosmetyka to nie tylko pielęgnacja ciała, ale co równie ważne, także pielęgnacja duszy!Podobne posty

2 komentarze

  1. 20 year old VP Quality Control Standford Hegarty, hailing from Picton enjoys watching movies like The Derby Stallion and Driving. Took a trip to Himeji-jo and drives a Mercedes-Benz 540K Special Roadster. odwiedz strone internetowa

    OdpowiedzUsuń
  2. A jak się zapatrujecie na mocną zmianę zawodu? https://www.tarbonus.pl/produkt/zurawie-stacjonarne/ W głowie mam uprawnienia na żurawie stacjonarne/ Tylko na naszym rynku to ma sens?

    OdpowiedzUsuń

Subskrybuj

Obserwuj