Przegląd prasy kosmetycznej

sobota, marca 04, 2017





http://kosmetologiaestetyczna.com/


Jednym tchem przeczytałam artykuł naukowy Agnieszki Nikiel „Trądzik różowaty – leczenie oraz pielęgnacja skóry”. Na trądzik różowaty najczęściej zapadają osoby z jasnym fototypem skóry I lub II, są to też często osoby nadpobudliwe. Od czasów gdy rosacea leczono upustem krwi i przystawianiem pijawek minęło kilka wieków… Z najnowszych badań wynika, że najskuteczniej działa Metronidazolum (Metronidazol, Rozex, Metrosept).
Inne stosowane substancje to:
- kwas azelainowy (Skinoren, Acne-derm)
- sulfonamid sodu 10% i siarka 15% (SulfacetR, Klaron, Rosula, Plexion)
- antybiotyki (Dalacin T, Normaclin, Clindacne, Davercin, Acnemycin)
- nadtlenek benoilu (Benzacne)
Najnowszą substancją anty-roseacea jest Ivermectin stosowana w leku Soolantra.
W kosmetykach najczęściej stosuje się: witaminę C, PP, K, bioflawonoidy, algi morskie, alantoinę, pantenol, ceramidy, związki krzemu, NNKT.

Zapraszam Was również na stronę 581 do lektury mojego artykułu „Ekspresowe zabiegi na twarz. Cz. I Cera tłusta." LINK DO ARTYKUŁU




http://lne.pl/



GLOBAL ANTI – AGEING to dossier tego numeru LNE. Wybitni eksperci branży beauty mówią o nowoczesnych koncepcjach odmładzania i rewitalizacji.
Dr Artur Markowski i Marta Mieloszyk–Pawelec zaprezentowali model działań anti-ageing oparty na PIRAMIDZIE DŁUGOWIECZNOŚCI, która zawiera następujące elementy:
1. nastawienie do życia- pozytywny odbiór świata i własnego ciała to klucz do dobrego, zdrowego życia. To, czy wyglądamy i czujemy się młodo zależy od energii, która bije z naszego ciała. Pomocne są techniki relaksacyjne – joga, medytacja, modlitwa.
2. codzienna dieta - efektywność kuracji biostymulacyjnych warunkowana jest właściwym odżywianiem. Podstawa to: ograniczenie cukru, dobre tłuszcze (olej rzepakowy, oliwa z oliwek), białka roślinne (kasze), antyoksydanty (warzywa, owoce).
3. aktywność fizyczna - zalecany jest ruch pięć razy w tygodniu przez 30 minut. Nadmiar wysiłku fizycznego prowadzi do przestymulowania, spłycenia oddechu i w konsekwencji obniżenia wydolności mitochondriów i poziomu tlenu w organizmie.
4. nawadnianie i oddychanie - należy wypijać ok. 2 litrów wody dziennie i pracować nad głębokim oddechem.
5. mikroodżywianie - uzupełnienie stwierdzonych niedoborów odżywczych.
6. zabiegi kosmetyczne - droga do pięknej skóry to regularna pielęgnacja gabinetowa składająca się z czterech elementów: piling, element biostymulujący, indywidualnie dobrana pielęgnacja domowa, wypłycanie zmarszczek.
W dalszej części znalazłam informacje dotyczące prowadzenia zabiegów u osób z chorobami tarczycy oraz po zabiegach medycyny estetycznej.

Na stronie 136 przeczytacie wywiad z laureatkami konkursu KOSMETYCZKA ROKU 2016 – Pauliną Skórą, Dorotą Witkowską i … Moniką Szatkowską :)



https://www.beauty-forum.com.pl/


TRENDY 2017” autorstwa Anety Kołaczek pokazuje nam w jakim kierunku może podążać branża beauty:
- Wellness travel - moda na podróżowanie do specjalistycznych ośrodków ulokowanych głównie w Azjii. Ma na celu terapię spa połączoną z poznaniem lokalnego dziedzictwa kultury, warsztatami zdrowego odżywiania i ćwiczeń jogi.
- Multisensoryka - rytuały kosmetyczne rozbudowane dzięki zastosowaniu aromaterapii, kosmetyków o bogatej teksturze oraz autorskich masaży z akcesoriami.
- Tlen i podczerwień - tlen poprawia koloryt skóry, działa stymulująco i relaksacyjnie. Podobnie jak podczerwień pozwala na pozbycie się z organizmu toksyn.
- Kamienie i kryształy - ich oddziałanie na organizm wiąże się z teorią pola magnetycznego.
- Healthy living - zdrowy styl życia obejmujący m.in. mikroodżywianie, propagowanie aktywności fizycznej, eliminację nałogów i dbanie o zdrowie psychiczne.
- Outdoor fitness - ćwiczenia fizyczne na łonie natury – w parku, lesie, na plaży.




http://www.najwspanialsze.pl/



Lekturze „najwspanialsze...” towarzyszyła mi subtelnie chilloutowa płyta „Magiczny czas”. Może dlatego wybrane przeze mnie artykuły dotyczyły tematyki spa :) „Daj się dotknąć” Bogusławy Gawron opowiada o sile masażu. Dotyk może być środkiem ekspresji i narzędziem komunikacji. Ma ogromne znaczenie w nawiązywaniu i umacnianiu relacji z drugim człowiekiem. Masażysta powinien podchodzić do klienta z empatią i szacunkiem, dać mu poczucie bezpieczeństwa. Ma to również odzwierciedlenie w samym masażu - przykładowo mocne, modelujące sylwetkę lub lecznicze masaże przeplatane są kojącymi, delikatnymi gestami.
W dalszej części znalazłam inspirujące informacje na temat olejków i staroindyjskich masaży ayurwedyjskich.

Na stronie 38 możecie przeczytać mój artykuł z dziedziny marketingu „Budowanie lojalności”.



http://beautyinspiration.pl/


Unikatowe wywiady z kobietami, które są właścicielkami i managerami najlepszych spa w Polsce.
Ekspertki zwracają uwagę na rozwój technik manualnych i kosmetyki naturalnej. Menu spa jest tworzone indywidualnie – zawiera unikatowe, firmowe rytuały bazujące na autorskich masażach, olejach i ziołach, często inspirowane kulturami starożytnymi. Dużą wagę przywiązuje się do dokładnej diagnostyki, która jest bazą do poznania skóry klienta i zaproponowania mu idealnego cyklu zabiegów. Wiodące spa tworzą również własne linie kosmetyków, inwestują w najlepszą aparaturę i technologie.
Według obserwacji managerów klienci w spa zamiast inwazyjnych zabiegów laserowych i medycyny estetycznej decydują się na rytuały odprężające.Szansą na rozwój jest tworzenie oferty pod konkretnego klienta – romantyczne pobyty dla par, vouchery dla pracowników, prezenty dla seniorów.

EKSPERCI:
Arleta Turkacz – manager spa w Hotelu Lidia
Elwira Kończalska - manager SPA Św. Katarzyny w Hotelu Krasickim
Katarzyna Dziubasik – właścicielka Sielsko-Anielsko Wellness & Spa w Hotelu Bania
Marta Sadura – Kwiędacz – manager spa w Columna Medica
Beata Adamczyk – Manager Kliniki Urody Feniks i niezależna konsultantka spa
Agata Wendzonka – właścicielka salonów urody Kandara i Kandara wax & nail
Kalina ben Sira – założycielka i prezes Klinik La Perla
Magdalena Bogulak – założycielka i właścicielka Sharley Medical Clinic & Day SPA


http://artofbeauty.com.pl/

 
Skóra jest barierą, przez którą ciężko przeniknąć. 
Artykuł Anny Kacperskiej „Nanotechnologia w kosmetyce” porusza temat zastosowania nanocząsteczek złota, srebra, cynku, dwutlenku tytanu i miedzi we współczesnej kosmetologii. Pierwiastki te mają terapeutyczne działanie na skórę, z łatwością przenikają przez barierę warstwy rogowej. Biorąc pod uwagę łatwość wnikania, przy stosowaniu nanocząstek niezbędne jest zachowanie ostrożności, stosowanie jedynie dokładnie przebadanych produktów.

Idealnym przykładem aktywnej biologicznie nanocząstki jest złoto – spłyca zmarszczki, zatrzymując wilgoć w naskórku, wykazuje właściwości antybakteryjne i przeciwtrądzikowe.



http://makeup-trendy.pl/

 
Wieczorowy glamour to temat przewodni numeru. Znalazłam tutaj różne propozycje make-upu idealnego na czerwony dywan. Nasze klientki szykując się na wielkie wyjścia również chcą błyszczeć jak gwiazdy, więc warto podpatrzeć nowe trendy w stylizacji.

Szczególnie zachwyciły mnie:
- czyste, białe oko w połączenie ze śliwkową pomadką
- efekt ombre na ustach
- cekiny i płynne złoto na powiekach
- make-up „no make-up” w wersji lekkiej i kremowej, rozświetlonej z zastosowaniem strobingu
- kosmetyki w formie sypkich pigmentów i kremowych farb.

Wśród kolorowych kosmetyków roku 2016 wytypowano m.in. kultowe matowe pomadki do ust, najlepsze highlightery i nowej generacji podkłady.



http://www.akademiapaznokcia.pl/


W NAIL - ART dominuje kształt szpicu i migdała. Promowany wśród stylistek motyl wygląda spektakularnie - ale czy nie jest tylko tymczasową modą? Mistrzynie nail-artu łączą ze sobą ombre, zdobienia pyłkami, bulionem, folią tranferową, hologramami, pudrami i pastami do stylizacji. Motywami przewodnimi są fantazyjne kwiaty, pastelowe ptaki, geometryczne wzory, ptaki, skóra węża i postacie z kreskówek. 
 
W tym numerze dowiecie się czym kierować się przy wyborze materiałów i narzędzi do zdobień. Została poruszona tematyka zdobień 3D oraz płaskich wykonanych farbą akrylową, akwarelą i paint gelem.



http://www.cabines.pl/





Drożdże i nie tylko” Doroty Bury to kompendium wiedzy na temat kosmetycznych zastosowań jednokomórkowych grzybów. Do tej pory były one kojarzone z działaniem anty- trądzikowym. Dzięki zawartości witamin z grupy B, biotyny, aminokwasów i minerałów (cynk, selen, magnez) korzystnie wpływają na cerę łojotokową. Drożdże można stosować zarówno wewnętrznie, jak i w formie kosmetyków lub maski DIY (do it yourself).
 
Piwo działa terapeutycznie na włosy i ciało – wygładza, odżywia i uelastycznia. Na rynku pojawiły się beer spa oferujące kąpiel w kadzi z piwem i chmielową saunę. Zabiegi te są oparte na wyciągach ze słodu bogatego w witaminy, cukry i minerały oraz chmielu zawierającego olejki eteryczne i flawonoidy.


Podobne posty

0 komentarze

Subskrybuj

Obserwuj