Subiektywny przegląd prasy kosmetycznej – czerwiec 2016

wtorek, czerwca 28, 2016






Zapraszam na kolejny, letni przegląd prasy profesjonalnej. Dzięki współpracy z redakcjami czasopism kosmetycznych przedstawiam Ci zajawki moim zdaniem najciekawszych artykułów aktualnych wydań.

 

http://www.beauty-forum.com.pl/magazyn/aktualny-numer/


BEAUTY FORUM
 
Dossier wydania najnowszego numeru Beauty Forum jest „SŁONECZNE ABC – fotoprotekcja & co”. Bardzo na czasie. Znalazłam tutaj ciekawe artykuły na temat działania filtrów UVA/UVB, diety prosłonecznej, a nawet historii opalania. Zaciekawiła mnie publikacja mojej wykładowczyni dermatologii podczas studiów w WSZKiPZ dr n. med. Kamili Padlewskiej. „Gdy słońce jest wrogiem” to kompendium wiedzy na temat fotodermatoz. Warto przypomnieć sobie najważniejsze informacje na ten temat, gdyż nasze klientki w okresie letnim często skarżą się na uczulenia posłoneczne. Znajdziesz tu dokładny opis reakcji fototoksycznej i fotoalergicznej – czym się charakteryzują, co je powoduje, jak im zapobiec. Omówione zostały również wielopostaciowe osutki świetlne, pokrzywka świetlna, przewlekłe zmiany posłoneczne i świetlne zapalenie czerwieni wargowej. Artykuł mimo, że dotyczy specjalistycznej dermatologii, jest napisany w przystępny sposób.

Zapraszam również na stronę 24 do lektury artykułu „Właściwa pielęgnacja – CUKRZYK U KOSMETOLOGA” - mojego autorstwa :)

Więcej przeczytasz w: BEAUTY FORUM

 
http://kosmetologiaestetyczna.com/


KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA

W czasopiśmie naukowym Kosmetologia Estetycznym z zaciekawieniem przeczytałam artykuł „Karboksyterapia w medycynie estetycznej”. To pierwsza tak szczegółowa publikacja prasowa, na temat aplikacji dwutlenku węgla pod skórę, na jaką natrafiłam. Autorka omawia techniki aplikacji – śródskórną i podskórną, zwracając uwagę na kąt i sposób poddania. Przy płytkim wstrzyknięciu dwutlenku węgla kąt powinien wynosić 15-30 st. Przy podaniu typu „popcorn” aplikujemy CO2 w kierunku góra-dół, a na skórze tworzą się koliste wzniesienia. Gdy pracujemy techniką liniową widoczne są małe, wężowate rozszerzenia. Dowiedziałam się na co zwracać uwagę kupując sprzęt do zabiegu oraz jak dostosować jego parametry do indywidualnych cech skóry.

W dalszej części omówiona została karboksyterapia wykonana na górną i dolną powiekę, czoło i gładzinę, policzki i cienie pod oczami. Opisano też terapie łączone.

Artykuł powstał na podstawie książki „Karboksyterapia” Hana Zelenkova.
Więcej przeczytasz na: KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA



http://www.akademiapaznokcia.pl/


AKADEMIA PAZNOKCIA

Czasopismo przepełnione jest nowymi trendami w stylizacji paznokci. Znajdziesz tutaj nailart inspirowany folklorem, motywami kwiatowymi, biżuteryjnymi wzorami i barokowym przepychem. Modny jest kształt migdału lub drapieżnego szpicu. Stylistki stosują szklane płatki, gąbki, rapidografy, cyrkonie, metaliczne żele lub hybrydy. Każdy paznokieć może być stylizowany nieco inaczej, jednak całość powinna ze sobą współgrać.

Niezwykle oryginalną stylizację „A'la Louboutin” stworzyła Marta Herliczka. Podobnie jak w legendarnych czarnych szpilkach z wyróżniającą się czerwoną podeszwą - tak i tutaj spód paznokcia kontrastuje kolorystycznie z jego wierzchnią warstwą. Płytka paznokciowa jest pomalowana odcieniem delikatnej i nasyconej szarości. Zaskakująca jest spodnia część paznokcia w kolorze czerni. To dzięki temu, że na przedłużony przeźroczystym żelem paznokieć nakładamy warstwę czerni. Następnie budujemy paznokieć żelem. Na koniec na płytkę nakładamy kolor szary. W ten sposób wewnętrzna i zewnętrzna część paznokcia różnią się od siebie kolorystycznie. Stylizację ułatwia przedstawiony foto-tutorial. Efekt jest spektakularny.
Więcej przeczytasz na: AKADEMIA PAZNOKCIA


http://sklep.beautyinspiration.pl/ 

BEAUTY INSPIRATION

Tematem przewodnim tego numeru jest „Zyskowny biznes beauty i spa – 9 elementów zyskowności”. W tym cyklu artykułów moją uwagą przykuł tekst Marty Fiłoń „Momenty sprzedaży – co, kiedy i jak sprzedawać, a kiedy odpuścić”.

Pracując w gabinecie przez lata zdobyłam wiele stałych klientek, które regularnie umawiają się na kolejne wizyty. Jednak jeśli chodzi o sprzedaż kosmetyków do pielęgnacji domowej, zawsze miałam pewne opory. Artykuł pomógł mi zrozumieć mechanizmy skutecznej sprzedaży w segmencie beauty i spa.

Zadając otwarte pytania poznajesz klientkę - jej potrzeby, oczekiwania i obawy. Indywidualnie dobrane kosmetyki do pielęgnacji domowej powinny wzmocnić efekt terapeutyczny zabiegu - „skupiasz się na możliwych efektach klientki i pokazujesz jej drogi do ich osiągnięcia”.
Więcej przeczytasz na: BEAUTY INSPIRATION


http://lne.pl/



LNE

Tematem głównym najnowszego wydania LNE jest WIELOWYMIAROWE WYSZCZUPLANIE. W związku z nadejściem sezonu plażowego coraz więcej osób pyta o zabiegi ujędrniające na ciało. Aby kuracja w gabinecie przyniosła satysfakcjonujące efekty musi być połączona z dietą i ćwiczeniami fizycznymi. Dr n. med. Krzysztof Krupka w artykule „Nadwaga i otyłość w ujęciu psychoenergetycznym” pisze o kompleksowym podejściu do problemu i spersonalizowanym wsparciu pacjentów. Porusza kwestie:

- efektu jo-jo spowodowanego przez tzw. komórki progenitorowe białych komórek tłuszczowych,

- głównych przyczyn otyłości – rozregulowanego układu hormonalnego, zaburzeń flory bakteryjnej jelit i problemów psychoemocjonalnych,

- prawidłowego przebiegu diety odchudzającej.

Zaciekawił mnie niezwykle trafny podział klientów walczących z otyłością na 3 typy osobowościowe – sensoryczny, emocjonalny i behawioralny. Dla każdego z nich przedstawiono zindywidualizowany program wyszczuplający z zaleceniami dietetycznymi i treningowymi.
Więcej informacji na: LNE




http://makeup-trendy.pl/index.php


MAKE-UP TRENDY

Letnie wydanie MAKE-UP TRENDY to jak zawsze duża dawka inspiracji na nowy sezon. Tematami numeru są „MARYNARSKI LOOK” i „ROMANTYCZNA NOWOCZESNOŚĆ W MAKIJAŻU ŚLUBNYM”.

Nowoczesny marynarski look to zabawa błękitem. Połyskujący granat w połączeniu ze złotem wygląda luksusowo, matowy niebieski w odcieniu Serenity zestawiony z czerwonymi ustami przywołuje na myśl styl pin-up. Niebieski warto połączyć z bielą, czernią lub limonkowym żółtym.

W makijażu ślubnym widzimy mocne inspirację nowymi trendami. W tym roku panna młoda może skusić się na sorbetowe kolory, stylistykę boho, mocny strobing, klasykę w wersji retro czy mocno zaakcentowane usta w intensywnym kolorze.

Retusz high-end w fotografii beauty” Małgorzaty Wesołowskiej to artykuł szczegółowo opisujący proces obróbki zdjęć. Krok po kroku zostajemy wprowadzeni w świat profesjonalistów. Uczymy się jak retuszować zdjęcia, w zależności od tematu i rozmiaru fotografii. Poznajemy techniki retuszerskie i najważniejszą zasadę - „mniej znaczy więcej”. Tworząc retusz high-end nie możemy zapominać o tym, że zdjęcie musi wyglądać pięknie i jednocześnie wiarygodnie. W końcu „profesjonalny retusz jest jak niewidoczny dotyk”.
Więcej informacji na: MAKE - UP trendy



http://cabines.pl/



 
Frakcyjne fale radiowe” to publikacja dotycząca nowoczesnej technologii łączącej ze sobą moc RF z mikroigłami. Kilkumilimetrowe piny wchodzą na głębokość 3,5mm. Emitują one fale radiowe ogrzewające tkanki do temperatury 60 st. C na całej długości mikroigieł. Powoduje to powstanie w skórze kontrolowanego stanu zapalnego, dzięki czemu mechanizmy naprawcze zostają aktywizowane.
Aparatura tego typu znajduje zastosowanie m.in. w terapii blizn i rozstępów, anti-ageing i wyszczuplaniu. Skóra po zabiegu nie wymaga długiej rekonwalescencji, tylko przez kilka dni pozostaje delikatnie zaczerwieniona i chropowata.

Konsultantem merytorycznym artykułu jest Beata Synak.
Więcej przeczytasz na: CABINES






Podobne posty

2 komentarze

  1. Bardzo obszerny post :) uż zabieram się do czytania, bo akurat mam dużo wolnego czasu w pracy :D

    OdpowiedzUsuń

Subskrybuj

Obserwuj