Dermaroller

poniedziałek, lutego 01, 2016

Dermaroller w pielęgnacji domowej i gabinetowej


Mezoterapia mikroigłowa polega na nakłuwaniu skóry za pomocą specjalnego dermarollera. Dzięki temu w skórze tworzą się mikrokanaliki, a substancje biologicznie czynne z kremów i ampułek mogą wnikać zdecydowanie głębiej. Skóra jest powłoką, przez którą ciężko jest się przedostać. Mikroigiełki delikatnie ranią skórę, dzięki czemu zwiększa się penetracja preparatów kosmetycznych i dodatkowo jest ona stymulowana do odnowy. Procesy auto- regeneracyjne zostają zaktywizowane, cała skóra zaczyna intensywnie pracować.
Technologia mikronakłuwania początkowo była droga i trudno dostępna. Dzisiaj dermarollery w przystępnych cenach możemy nabyć w hurtowniach kosmetycznych. Do nagrania filmu dermarollery otrzymałam z hurtowni kosmetyczno - fryzjerskiej Beauty System. Cena takiego urządzenia firmy Sonobella to koszt ok. 20zł. Z tej marki do  wyboru są rollery o 7 różnych długościach igieł, które można wykorzystać do różnych partii ciała:
 • 0,2 – 0,5 mm: skóra sucha, wrażliwa i naczynkowa, okolica przy oczach i ustach, skóra głowy - ze względu na długość są bezpieczniejsze w użyciu
 • 0,75 – 1 -1,5 mm: skóra normalna, mieszana, tłusta i dojrzała,
 • 2 – 3 mm: skóra na ciele – uda, pośladki, ramiona, brzuch

Mezoterapia mikroigłowa działa na różnego rodzaju problemy skórne możemy ją stosować między innymi w terapii:

1. ANTI-AGEING
Skóra w wiekiem traci swoje właściwości regeneracyjne. Aby pozostała w dobrej formie musimy dostarczać jej substancji odżywczych i pobudzać ją do pracy. Kosmetyki zwiększają swoją skuteczność, jeśli aplikowane są na skórę nakłutą dermarollerem. Poza tym włókna kolagenowe i elastyczne zostają zastymulowane, cała skóra intensywnie pracuje, aby odbudować mikrouszkodzenia spowodowane mikronakłuciami. Dzięki temu możemy wspomóc skórę w walce z upływającym czasem, spłycić zmarszczki i poprawić gęstość skóry. 
Na filmie pokazane zostało derma-rollowanie skóry twarzy – w czasie II faz starzenia się skóry.


2. CELLULIT I UJĘRNIENIE
Jeśli na naszej skórze pojawiła się „skórka pomarańczowa” warto, aby poza ćwiczeniami fizycznymi i odpowiednią dietą wzbogacić kurację anty-cellulitową stosowaniem rollera. Mikroigiełki, przesuwając się po skórze, powodują pobudzenie i poprzez to ujędrnienie skóry. Skóra na udach, pośladkach, brzuchu i ramionach jest stosunkowo gruba, dlatego też do tych partii ciała zastosujmy roller o dłuższych igiełkach.

3. ŁYSIENIE
Stosowanie rollera wspomaga kurację przeciwdziałającą łysieniu. Dermaroller przejeżdżając po skórze powoduje jej lekkie przekrwienie. Dzięki temu cebulki włosa są lepiej zaopatrywane w substancje odżywcze. Wszelkiego rodzaju ampułki stymulujące odrost włosów nakładane na skórę rollowaną wnikną zdecydowanie głębiej.

4. BLIZNY I ROZSTĘPY
Blizny zanikowe i rozstępy są wskazaniem do stosowania dermarollera. Tkanka bliznowaciejąca jest skórą niepełnowartościową. Aby pobudzić tkanki do regeneracji warto użyć mikroigiełek. Aby wzmocnić efekt można po zabiegu posmarować blizny specjalistyczną apteczną maścią na blizny.


Jak przy każdym z narzędzi nie zapominajmy o zasadach bezpieczeństwa:
- zachowanie zasad higieny. Jeden dermaroller powinien być stosowany tylko przez jedną osobę (zalecam jednorazowe użycie). Podczas zabiegu zakładajcie rękawiczki jednorazowe, najlepiej sterylne. Przed użyciem należy zdezynfekować skórę i dermaroller.
- umiejętne stosowanie. Nie przyciskajcie dermarollera mocno do powierzchni skóry, róbcie to zawsze delikatnie i z wyczuciem. Podczas zabiegu nie powinna pojawić się krew. Omijajcie miejsca na skórze gdzie znajdują się zmiany skórne np. znamiona, brodawki. Mikroigły należy dobierać nie tylko do zaawansowania problemu ale również do możliwości skóry - większa długość nie oznacza lepszego efektu.
- wykluczcie u siebie przeciwwskazania do zabiegu m.in.: skóra zmieniona chorobowo, problemy z krzepliwością krwi, uczulenie na stal chirurgiczną i składniki serum, ciąża, nowotwory, choroby tarczycy, skóra podrażniona (np. słońcem, solarium, stosowaniem kosmetyków lub maści aptecznych), antybiotykoterapia, choroby wynikające z autoagresji.


Dermaroller to urządzenie, przy pomocy którego możemy osiągnąć świetne rezultaty. Polecam je na problemy skórne omówione powyżej.

Dziękuję firmie Beauty System za udostępnienie dermarollerów Sonobella do testów.Podobne posty

5 komentarze

 1. Jak zwykle świetna instrukcja. Teraz bez problemu każdy może wykonać taki zabieg samodzielnie :) Muszę koniecznie zaopatrzyć się w dermaroller aby moje zabiegi pielęgnacyjne było skuteczniejsze, a składniki stosowanych przeze mnie preparatów łatwiej wnikały w głąb skóry.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy o takim czymś nie słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciesze się,ze trafiłam na ten post, dlugo zastanawiałam się nad tym jaką długość igiełpowinnam wybrać, teraz juz wiem,że najwłasciwsza będzie najmniejsza ewentualnie ta srednia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. 24 yrs old Assistant Media Planner Nathanial Nevin, hailing from Campbell River enjoys watching movies like "Dudesons Movie, The" and Rowing. Took a trip to Himeji-jo and drives a Alfa Romeo 6C 2500 Competizione. anonimowy

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak to widzicie - https://motocontroler.com/ ? Takie sprawdzenie samochodu przed kupnem jest w stanie wykryć poważniejsze problemy? Jeśli tak, to jakie?

  OdpowiedzUsuń

Subskrybuj

Obserwuj