moje pierwsze kolczyki

piątek, kwietnia 08, 2016

Okres wiosenny to czas gdy do naszego salonu zaglądają nieśmiało nowe, najmłodsze klientki. Często są to córki lub wnuczki naszych stałych klientek, które chcą założyć swoją pierwszą biżuterię – wymarzone kolczyki.

Najczęściej wybieraną metodą przekłucia uszu jest system STUDEX 75.DECYZJA O PRZEKŁUCIU

Gdy przychodzą do salonu rodzice z dzieckiem łatwo mogę rozpoznać, że tym razem chodzi o zabieg przekłucia. Dziecko bacznie przygląda się pracownikom, bada atmosferę - czy może czuć się u mnie swobodnie. Podchodzę, przedstawiam się, pytam o imię, rozmawiamy na różne tematy. Później tłumaczę przebieg zabiegu i prezentuję wzory kolczyków. Jeżeli jest dużo wątpliwości proponuję, żeby na spokojnie to przemyśleć i wrócić do mnie gdy wszyscy będą zdecydowani. 
Przedstawiam treść zgody na przekłucie uszu oraz instrukcję pielęgnacji. Po ich wypełnieniu, podpisują je mój mały klient i jego opiekunowie.


WYBÓR KOLCZYKÓW

Po zmierzeniu za pomocą suwmiarki grubości ucha dobieram odpowiednią długość sztyftu. Mamy do wyboru 3 długości (8,9mm; 9,9mm; 11,3mm) - kolczyk musi mieć trochę „luzu” po założeniu. Możemy też zdecydować z jakiego będzie materiału: tytan, stal chirurgiczna lub złoto. W ofercie dostępne są też modele z diamentami.

Studex oferuje specjalną serię dla dzieci. Zestaw „Moje pierwsze kolczyki” zawiera eleganckie pudełko na biżuterię w kolorze pudrowego różu, płyn do pielęgnacji uszu, zapinki i gaziki do dezynfekcji. Kolczyki dla małych dzieci mają krótszą szpilkę, mniejszą główkę i zapinkę. Występują w 9 delikatnych wzorach, a więc dzieciaki mają w czym przebierać :)
MIEJSCE PRZEKŁUCIA

Każde ucho jest inne – małżowina jest różnego kształtu, może być całkowicie zespolona ze skórą twarzy, uszy bywają asymetryczne. Staram się przekłuwać środek płatka ucha. Zachowanie odpowiedniej odległość od zewnętrznej części ucha zapobiega przerwaniu skóry w przypadku pociągnięcia lub zahaczenia kolczyka.

Zaznaczam miejsce przekłucia, które musi być zaakceptowane, co dodatkowo potwierdzone jest przez odpowiedni wpis w dokumentacji zabiegu.

Dziewczynki zazwyczaj przekłuwają oboje uszu, natomiast chłopcy najczęściej jedno.HIGIENA ZABIEGU

Zabezpieczam miejsce zabiegowe poprzez zaczesanie, odsunięcie i przypięcie włosów. Myję i dezynfekuję dłonie. Ucho spryskuję środkiem dezynfekcyjnym i przecieram gazikiem.

Po zaznaczeniu, przed samym przekłuciem, ponownie dezynfekuję ucho i zakładam sterylne rękawiczki jednorazowe.
PRZEKŁUCIE

W moim salonie pracują trzy kosmetyczki. Zawsze gdy na zabieg przychodzą dzieci decydujemy się na przekłucie obu uszu jednocześnie przez dwie osoby. Dzięki temu zabieg przebiega krótko i sprawnie. W zestawie Studex 75 znajdują się dwa aparaty do przekłuwania. Są bezgłośne, wygodne, lekkie i zapewniają sterylność.

Podczas zabiegu dziecko może być na kolanach u rodziców lub ktoś z bliskich może podać mu rękę.

Istotna jest odpowiednia technika – zwracam uwagę na dokładne, bezdotykowe założenie pakietu z kolczykiem na aparat, przytrzymanie ucha, odpowiedni kąt trzymania aparatu i precyzyjny, zdecydowany ruch.

Czasami opowiadam historię, o komarze który lata po salonie :) , przylatuje do ucha i 3..2..1..pstryk - obie panie kosmetyczki przekłuwają jednocześnie uszy.

Teraz podaję lusterko, aby można było obejrzeć nową ozdobę.

Piękny dyplom z wykaligrafowanym imieniem i nazwiskiem, datą i pieczątką salonu jest miłym zwieńczeniem zabiegu. Dodatkową nagrodą mogą być również naklejki lub słodki upominek.

Przekłucie uszu to ważne wydarzenie w życiu dziecka, większość kobiet pamięta gdzie i kiedy miała po raz pierwszy zakładane kolczyki. Zadbajmy o to, żeby było to miłe wspomnienie :)
więcej informacji na: http://www.studex.pl


Podobne posty

6 komentarze

 1. Ech... ja miałam dawno, dawno temu robione drugie dziurki w uszach... "na ziemniaka" ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj ja do dzisiaj pamiętam ten zabieg i emocje mu towarzyszące. Byłam tak podekscytowana, a po zabiegu chodziłam z głową uniesioną do góry na znak jaka dumna jestem ze swoich pierwszych kolczyków ;) Taka oprawa z dyplomem, podpisami to naprawdę świetna sprawa. Dziewczynki na pewno na długo zapamiętają ten dzień :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ah, kolczyki - nieodłączny element kobiety :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pewnie małe klientki nie mogą się decydować jaki wzór swoich pierwszych kolczyków wybrać;) I masz rację, atmosfera jest ważna przy takim zabiegu, bo ja też pamiętam moje przekłuwanie;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale śliczne teraz można wybrać kolczyki na te pierwsze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja również od wielu lat stosuję pistolety i kolczyki Studex.

  OdpowiedzUsuń

Subskrybuj

Obserwuj