ESTHETIC SHOW 2016

czwartek, kwietnia 07, 2016

Z początkiem kwietnia w Centrum Expo XXI miał miejsce unikatowy event kosmetyczny – ESTHETIC SHOW 2016. Dziękuję Panu Maciejowi Trochimowiczowi za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie w branży beauty.W czasie ESTHETIC SHOW mogłam skorzystać z bogatej oferty szkoleniowej. Jednocześnie w trzech salach odbywały się warsztaty i wykłady. Zdecydowałam się na udział w workshop z makijażu permanentnego oraz certyfikowanym szkoleniu podologicznym.


Profesjonalna pielęgnacja stóp to istotna gałąź kosmetologii. W trakcie warsztatów zorganizowanych przez Centrum Podologiczne wykonywany był screening podologiczny - nieodzowny element rozpoznania zmian neurologicznych, wymagający umiejętnego posługiwania się aparaturą diagnostyczną. 
Zaprezentowano przebieg pasywnego trening układu krążenia poprzez kąpiel Frietza Schiele'a. 
Najbardziej zainteresował mnie praktyczny pokaz zakładania złotej klamry na wrastający paznokieć. W swoim salonie na pewno będę wykonywała ten zabieg. To skuteczna, a zarazem stosunkowo nieinwazyjna metoda leczenia. 
Później na stoisku Centrum Podologicznego zapoznałam się z bogatą ofertą kosmetyków do pielęgnacji stóp Podo Ceutic. Jestem zachwycona lekkimi i wygodnymi butami A'rcopedico. Moje stopy są szczęśliwe :)


Podczas warsztatów z makijażu permanentnego poznałam metodę pigmentacji – powder effect ombre brows. Prowadząca zdradziła swoje patenty na sprawdzanie symetrii rysunku wstępnego, wytłumaczyła w jaki sposób dokonywać korekty czerwonych, niebieskich i pomarańczowych brwi.

Na hali targowej mogłam zrobić zakupy do salonu, jak również wypróbować zabiegi kosmetyczne, m.in. karboksyterapię, oksybrazję, opalanie natryskowe, manicure hybrydowy oraz profesjonalny makijaż. 
Zainteresowałam się komputerowym oprogramowaniem do zarządzania salonem, którego zasady działania zaprezentował mi przedstawiciel firmy.


Obserwowałam przebieg warsztatów zdobnictwa paznokci, prowadzonych przez Paulinę Pastuszak, mistrzynię świata nailartu. 
Na stoisku Dr. Belter miałam okazję nauczyć się spektakularnego masażu jedwabną chustą.

Linergistki prezentowały niesamowite techniki makijażu permanentnego metodą microblading.


Zrobiła też na mnie wrażenie zaawansowana aparatura zabiegowa.
Targi to dla mnie możliwość poznania kosmetyków z firm, których dystrybutorów jeszcze nie ma w moi regionie. U Cattier zaopatrzyłam się w esencjonalne olejki. HL zaskoczyło mnie fajnymi kosmetykami z kwasami. 

Moją uwagę przyciągnęły kosmetyki naturalne w postaci ekologicznych make-up'ów w bambusowych opakowaniach. Miałam okazję powąchać aromatyczne mydła z wtopionym bursztynem, kawą i nieoszlifowaną perłą.


Przydatnym upominkiem okazała się płyta z muzyką relaksacyjną od najwspalnialsza.pl, którą otrzymał każdy uczestnik targów.

Uważam, że świetnym pomysłem było zorganizowanie Strefy Dziecka, gdzie najmłodsi pod opieką animatorki mogli bawić się i wykonywać prace plastyczne. Następnym razem może wybiorę się ze swoim szkrabem. 
Na stoisku Akuku mogłam rozkoszować się przepysznym kateringiem dietetycznym. Wzrok przyciągał biały JEEP, którego można było wygrać na weekend. Fajnie byłoby wrócić nim do Zamościa :)


Najbardziej spektakularną częścią kongresu były mistrzostwa. Specjalistki od przedłużania rzęs i nailart hybrydowego pokazały bardzo wysoki poziom techniczny i artystyczny. W niedzielę na scenie głównej mogłam obserwować przy pracy uczestniczki mistrzostw makijażu. Łatwo było nawiązać nowe znajomości nawet z indyjskimi księżniczkami :)Ciekawe czym na jesień zaskoczy nas kolejna edycja ESTHETIC SHOW.


Podobne posty

0 komentarze

Subskrybuj

Obserwuj