Subiektywny przegląd prasy kosmetycznej OtwartegoSalonu – kwiecień 2016

poniedziałek, kwietnia 25, 2016


Dzięki współpracy z pismami branży beauty przedstawiam Wam przegląd prasy kosmetycznej. Jakie są nowinki i trendy, o czym się mówi, co warto wiedzieć i czego nauczyć od ekspertów?
Z przeglądu dowiecie się jakie artykuły spodobał mi się najbardziej w aktualnych wydaniach czasopism. Ciekawa jestem, które Was zainteresowały - zachęcam do czytania i rozmowy.


BEAUTY FORUM
DEPILACJA, EPILACJA” to dossier tego wydania. Jak najbardziej na czasie, bo z nadejściem wiosny w pełni rozpoczyna się sezon na usuwanie włosków. Cały cykl artykułów z pewnością poszerzył moją wiedzę z tego zakresu, a i udało mi się dorzucić przysłowiowe 3 grosze :) . Zapraszam Was do lektury artykułu w dziale „głos branży”, w którym dzielę się własnymi doświadczeniami z zabiegów depilacji w salonie kosmetycznym.

Gdy klientka zapyta o Baby Boomer będziecie wiedzieć, że nie chodzi o gwałtowny wzrost ilości poczęć związany z w prowadzeniem programu 500+.
Jest to cieniowany frencz bieli z beżem - alternatywa dla manicure francuskiego. Ze względu na charakter i kolorystykę wygląda klasycznie i elegancko, ale ma w sobie nutę lolitkowej zwiewności, która mnie zauroczyła. Na pewno panny młode (i nie tylko), w tym sezonie zechcą błysnąć na ślubnym kobiercu oryginalnym Baby Boomerem! Dzięki tutorialowi Iwony Friede poznałam dwa gotowe przepisy na wykonanie stylizacji w metodzie żelowej i hybrydowej.
Więcej przeczytasz w: BEAUTY FORUM




LNE
Tematem wiosennego wydania LNE jest „Nowe spojrzenie na nawilżanie”. Znajdziecie tutaj artykuły dotyczące lipidów i liposomów oraz opinie ekspertów o efektywnych zabiegach nawadniających.
Anatomia twarzy w medycynie estetycznej” specjalisty chirurgii plastycznej, dr Rafał Pabiańskiego to publikacja, z którą powinny zapoznać się wszystkie osoby wykonujące inwazyjne zabiegi ostrzykiwania skóry. W pięciostronicowym artykule znajdziemy opis budowy tkanki skórnej i powięzi, anatomii nerwu twarzowego, charakterystyki unaczynienia i mięśni mimicznych twarzy. Omówiono przypadki perfuzji krwi i zatkania światła naczynia poprzez przedostający się kwas hialuronowy. Wskazano miejsca, przy ostrzykiwaniu których trzeba zachować szczególną ostrożność np.: okolica tętnicy twarzowej, przyśrodkowa okolica łuków brwiowych, dół skroniowy, tętnice wargowe przebiegające równolegle do czerwieni wargowej.
Wykonując zabiegi z zakresu medycyny estetycznej należy zwrócić uwagę na przebieg nerwu twarzowego. Zwłaszcza narażona na uszkodzenia jest gałąź czołowa i brzeżna żuchwy.
Więcej przeczytasz w: LNE




CABINES
Artykuł na temat nowej technologii elektrofulguracji, autorstwa Katarzyny Rembelskiej, znajdziecie w nowym numerze Cabines. Elektrofulguracja to zabieg prądowy polegający na niszczeniu i usuwaniu tkanek iskrą elektryczną wytwarzaną przez prąd o wysokiej częstotliwości. Podczas zabiegu nie dotykamy bezpośrednio głowicą powierzchni skóry, wykorzystane jest tu zjawisko łuku elektrycznego. Pracujemy penem wyposażonym w panel sterowania. Technologia ma zastosowanie w dermatologii (m.in. usuwanie włókniaków, brodawek, plam, naczyniaków), medycynie estetycznej i kosmetologii (działanie liftingujące, wspomaganie terapii rozstępów, przebarwień, trądziku). Czas pokaże czy elektrofulguracja zagości na stałe w naszych salonach.
Więcej przeczytasz w: CABINES




MAKE-UP TRENDY
W nowy numerze MAKE-UP TRENDY dominuje PASTELOWA kolorystyka. Delikatne, cukierkowo-słodkie kolory w interpretacji najlepszych wizażystek w Polsce wyglądają niezwykle lekko. Znalazłam tu dokładny opis makijaży wraz ze zdjęciami z kolejnych etapów stylizacji. Najbardziej spodobał mi się instruktaż makijażu w kolorach tęczy COLOUR POP oraz dziewczęcego make-up'u z elementami strobbingu PASTEL CHIC.
Wizażystki w tym sezonie stawiają na jasne, radosne barwy. Cera powinna być blada, świetlista, subtelnie wykonturowana. Kolory tego sezonu według Pantone 2016 to m.in. błękit Serenity i kwarcowy róż Rose Quartz. Artystyczne makijaże, mogą być natchnieniem przy tworzeniu make-upów w salonie. 
Ogromne wrażenie zrobiła na mnie sesja Beauty Trends: VERNAL ETERNAL. Usta pokryte płatkami złota, dominująca dolna kreska, etniczny turkus na powiece, smoky eye przypominający zachód słońca…  to trzeba zobaczyć!
Więcej przeczytasz w: MAKE-UP TRENDY





BEAUTY INSPIRATION
W magazynie Beauty Inspiration zawsze znajdziemy ciekawe artykuły z zakresu marketingu adresowane do menagerów branży beauty. „Gra ofertą – jak zwiększyć szanse na sprzedaż i pozyskanie klienta” to temat przewodni tego numeru.
Moją uwagę przykuł tekst „promocja sezonowa – sposób na zwiększenie zysków”. Od pierwszych wersów widać, że tekst napisany jest przez osobę znającą się na rzeczy. Justyna Gwiazda – Wapińska podaje wiele praktycznych porad dotyczących zwiększania zysków bez dużego obciążenia budżetu salonu. Autorka zwraca uwagę na ważkie kwestie:
- promocję sezonową zawsze należy kierować do bazy kluczowych klientów salonu, ponieważ szczególnie zależy nam na stałych, lojalnych klientach;
- okres dużego ruchu w salonie nie zwalnia nas z działań marketingowych - to świetny czas na promowanie voucherów do wykorzystania w późniejszym terminie kiedy obroty spadną;
- istotne jest silne zaangażowanie całego personelu w działania promocyjne.
Więcej przeczytasz w: BEAUTY INSPIRATION




NAJWSPANIALSZE
Anna Wydra-Nazimek w artykule „Własny biznes” omawia tematykę rozpoczynania biznesu na własny rachunek. Podoba mi się, że pisze o finansach w sposób przystępny, zrozumiały i nierzadko dosadny :). Doradza by zaczynać budowę firmy z zaoszczędzonym własnym kapitałem i przestrzega przed pułapką zadłużenia napędzaną często nierealnymi marzeniami. Możemy wykorzystać opracowaną przez autorkę listę czynności doprowadzających nas do bankructwa lub skorzystać z listy antidotum - opartej o cele, priorytety, zadania i plan. Pierwsza opcja to droga łatwa i na skróty, druga wymaga samokontroli, pracy i wytrwałości. Którą wybierzecie? Wybór wbrew pozorom nie dla wszystkich musi być oczywisty. Jednak chyba czasami lepiej uczyć się z doświadczeń innych niż zaryzykować i przeszarżować. Przyjemnie czytało mi się artykuł z takim zdroworozsądkowym podejściem do biznesu.
Więcej przeczytasz w: NAJWSPANIALSZE




KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA
W czasopiśmie naukowym Kosmetologia Estetycznym jednym tchem przeczytałam artykuł „Pielęgnacja i regeneracja skóry po nieinwazyjnych zabiegach odmładzania twarzy” autorstwa Aleksandry Czarnoty. Choć zabiegi te charakteryzują się wysokim stopniem bezpieczeństwa to odpowiednia procedura przedzabiegowa i pielęgnacja pozabiegowa obniża dodatkowo ryzyko i wpływa na ich efektywność. Pielęgnacja ta może być podzielona na dwa okresy. Pierwszy następujący bezpośrednio po zabiegu, kiedy skóra jest mocno podrażniona (1-7 dni) i drugi - faza regeneracji skóry, kiedy następuje jej odbudowa (2-4 tygodni). Autorka zwraca uwagę na profilaktykę antybakteryjną, stosowanie dermokosmetyków z zawartością tlenku cynku, krzemianu magnezu, siarczanu miedzi oraz wyciągów roślinnych o charakterze łagodzącym i antyseptycznym. Szczegółowo omówiono zasady postępowania pielęgnacyjnego po peelingu chemicznym i zastosowaniu lasera frakcyjnego.
Więcej przeczytasz w: KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA









ART OF BEAUTY
Spirulina – zastrzyk witalności dla skóry”. W salonie używam maski algowej, której skład oparty jest na tym cennym składniku. Klientki lubią kiedy podczas zabiegu przedstawiam im właściwości substancji zawartych w stosowanych kosmetykach. Nie mogłam więc przegapić artykułu Joanny Klonowskiej, aby dowiedzieć się czegoś więcej o roślinie wykorzystywanej już przez Azteków i Majów. Występowała obficie na obszarze czystych, nieskażonych wód. Nazywana jest „zieloną krwią”. Zawiera w swoim składzie aż 65% białka i ogromną ilość chlorofilu, który różni się od hemoglobiny tym, że zamiast żelaza występuje tutaj magnez. Antyoksydanty, enzymy, witaminy, pierwiastki śladowe i kwas gamma-linolenowy – spirulina to skarbnica wielu cennych substancji.
Więcej przeczytasz w: ART OF BEAUTY




PERMANENT MAGAZINE
Makijaż permanentny to dynamicznie rozwijająca się gałąź branży kosmetycznej. Na okładce - Toni Belgatto - twórca techniki trychopigmentacji. Wciągnął mnie artykuł na temat makijażu permanentnego dla osób z problemem łysienia. Znalazłam tu charakterystykę skóry głowy, która istotnie różni się od skóry na innych częściach ciała (m.in. zawiera dużo większą ilość komórek tłuszczowych). Cenne wskazówki autora dotyczą stosowania pigmentów i igły, tak aby nie doszło do rozlania się barwnika. Opisany system pigmentacji – tricoroller, polega na wykorzystaniu rollera z igłami - 64 końcówkami o długości 1,5 mm i kącie otwarcia 9 stopni. Dowiedziałam się jak wyznaczyć linie włosów - niezbędny, pierwszy element zabiegu trychopigmentacji. Na licznych fotografiach mogłam zobaczyć trzy metody tatuowania skóry głowy: bounce, dermatoppik i technikę włosów krótkich.
Więcej przeczytasz w: PERMANENT MAGAZINE

Podobne posty

5 komentarze

  1. Nie jestem profesjonalistką w tej dziedzinie i zwykle nie czytam takich czasopism. Chętnie jednak oglądam nowe trendy w makijażach, zdjęcia są bardzo inspiracyjne:-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytam LNE i Beauty Forum :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Chyba najbardziej zainteresował mnie artykuł Joanny Klonowskiej o spirulinie. Od pewnego już czasu sama bardzo często wykorzystuję ją w pielęgnacji swojego ciała i włosów widząc jednocześnie bardzo pozytywny jej wpływ na ich stan. Z przyjemnością więc zagłębie się bardziej w tematykę i sięgnę po Art of Beauty :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Do mojego salonu przychodzi prenumerata LNE i od czasu do czasu inne gazety kosmetyczne. Bardzo podobał mi się Pani przegląd, najbardziej zainteresował mnie artykuł o makijażu permanentnym u mężczyzn.
    Joanna S.

    OdpowiedzUsuń
  5. These are fab and powerful covers!

    http://missymayification.blogspot.co.uk

    OdpowiedzUsuń

Subskrybuj

Obserwuj