słodka depilacja

poniedziałek, kwietnia 11, 2016

Na ostatnim kongresie Beauty Forum z zaciekawieniem obserwowałam kosmetyczki na stoisku ELLA - słodka z natury. Ubrane w kobiece, różowe sukienki prezentowały depilację pastą cukrową.


Pani Emilia zręcznie, w kilkanaście minut wydepilowała całe łydki. Nie sądziłam, że depilacja może być tak szybka i skuteczna. Sekret tkwi nie tylko w recepturze produktu, ale i w odpowiedniej technice.

Pomyślałam, że trzeba wprowadzić tę usługę do mojego salonu kosmetycznego. Bardzo więc ucieszyłam się, z zaproszenia na szkolenie, które otrzymałam od Emilii Chromicz - współwłaścicielki firmy.Szkolenie przeprowadziła przesympatyczna Agnieszka. Skład pasty cukrowej okazał się być prosty i w pełni ekologiczny. Oparty wyłącznie na naturalnych składnikach: woda, cukry, sok z cytryny i opcjonalnie gliceryna. Byli też tacy, którzy chcieli jeść ją łyżkami :)


Do wyboru mamy cztery rodzaje past, które dobieramy w zależności od miejsca depilacji, techniki (manualna lub paskowa) oraz temperatury pomieszczenia i naszych dłoni.


Każda z nas mogła poznać, wypróbować i dobrać odpowiedni typ produktu dla siebie. Innowacyjnym kosmetykiem ELLA jest puder bambusowy, który nakładany na skórę przed depilacją sprawia, że cukrowanie to czysta przyjemność. Po depilacji zaś, można użyć  kojąco-łagodzącego żelu miętowego. Wszystko to i wiele innych produktów potrzebnych do kompleksowego zabiegu z pastą odnalazłam w swoim Pakiecie Maxi Słodycz :)


Dość słodzenia, pora przystąpić do praktycznych warsztatów i wyrwać trochę włosów. Pasta cukrowa WARM po rozgrzaniu przybiera fantastyczny, karmelowy kolor. Nabiera się ją za pomocą szpatuły, a następnie spektakularnie nakręca na palce. 


Agnieszka wytłumaczyła nam w jaki sposób postępować z krnąbrnymi włoskami. Nakładając pastę należy wyprowadzić je ze strefy komfortu, jakby otulić, a następnie umiejętnie poderwać.


My, kosmetyczki z doświadczeniem, miałyśmy niezłą zabawę, zanim Agnieszka nie pokazała nam w jaki sposób zaprzyjaźnić się z cukrowaniem :) 
Zapewniam Was, że każdy może nauczyć się depilacji pastą, należy jedynie wybrać odpowiedni produkt i poćwiczyć pod okiem dobrego szkoleniowca.
 


Klasyczny trawnik angielski, francuski pas zieleni, nocne życie Hollywood, bynajmniej nie jest to mój plan podróży na najbliższe wakacje, ale fantazyjne nazwy depilacji intymnej z pastą ELLA. Klientki coraz częściej decydują się na usuwanie włosów w tej okolicy. Nauka odpowiedniego ułożenia ciała, naciągania skóry i pracy z pastą z pewnością przydadzą mi się w salonie.

Byłam mile zaskoczona efektami zabiegu, pasta usunęła nawet kilku milimetrowe włoski, nie powstały zaczerwienienia i podrażnienia.

Szkolenie ELLA przebiegło gładko :)  

Dziękuję serdecznie Pani Emilii i Agnieszce z ELLA oraz moim współkursantkom, wspaniałym kosmetyczkom z pasją i energią do nauki: Joannie z Gabinetu Kosmetyki Naturalnej w Lublinie i Oldze z Salonu Beauty ROOM w Puławach.


Więcej informacjihttp://ella-cosmetics.com/
   

Podobne posty

9 komentarze

 1. Sama swego czasu bardzo interesowałam się depilacją za pomocą pasty cukrowej. Bardzo łatwo można przygotować ją samodzielnie w domu. Wiem, że efekty takiego zabiegu są długotrwałe (w porównaniu do tradycyjnego golenia za pomocą np. maszynki), ale jak do tej pory nie zdecydowałam się na wykonanie takiego eksperymentu na sobie. Wiem, że zabieg ten jest dużo mniej bolesny od woskowania, ale mój próg odporności na ból chyba jest zbyt niski by odważyć się zaryzykować ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O, będę musiała na sobie wypróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam dużo pozytywnych opinii o depilacji pastą cukrową, ale jeszcze nie miałam okazji przetestować na sobie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow nie miałam pojęcia o istnieniu takiej techniki, zdecydowanie muszę ogarnąć temat :)

  OdpowiedzUsuń
 5. zawsze chciałąm zrobić pastę cukrową :P warsztaty musiały być bardzo ciekawe!

  OdpowiedzUsuń
 6. Słodko dziękujemy za tak miłą opinię o naszym szkoleniu. :) Wszystkie Panie, które komentowały ten wpis prosimy o kontakt z ELLA Depilacja Cukrowa. Napiszcie do nas maila lub skontaktujcie się z nami na fb. Na hasło OTWARTY SALON przygotowałyśmy dla Was słodką niespodziankę!!! :) http://ella-cosmetics.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Jezu, jezu, ale to tak boli!

  http://www.simplethingsbyjok.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. That looks like a good experience and so painful! Ha!

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajna sprawa z taką depilacją;) Choć ja mam problem z wrastającymi włoskami i nie wiem czy sprawdziłoby się takie coś u mnie...

  OdpowiedzUsuń

Subskrybuj

Obserwuj