Miej oko na oko!

niedziela, grudnia 04, 2016


Aby okolice oka długo wyglądały młodo, należy o nie zadbać z największą starannością. Dobre nawyki pielęgnacyjne powinnaś przekazywać już bardzo młodym klientkom - dzięki temu zachowają świeże spojrzenie na długie lata. Oto kilka ważnych wskazówek dotyczących zabiegów na okolice oczu dla klientek w różnym wieku.

To właśnie w okolicach wokół oczu dostrzegamy pierwsze widoczne objawy procesu starzenia się. Skóra tych partii zawiera znikomą ilość gruczołów łojowych, jest cienka i delikatna, nieustannie narażona na pracę mięśni mimicznych. Te czynniki powodują, że w tym rejonie twarzy już ok. 20 roku życia możemy zauważyć pierwsze zmarszczki.

Przy pielęgnacji skóry osób młodych ważne jest zaszczepienie właściwych nawyków pielęgnacyjnych. Doradź klientce zakup odpowiedniego preparatu – żelu lub płynu. Naucz ją lekko przytrzymywać nasączony kosmetykiem wacik na powiece i cierpliwie czekać na rozpuszczenie się resztek cieni, kredki i eye-linera. Pokaż właściwy kierunek zmywania tuszu – z góry do dołu. Pielęgnacja okolic oczu wymaga delikatności – wytłumacz, że skóra w tej części twarzy jest niczym jedwabna tkanina, z którą trzeba obchodzić się bardzo ostrożnie.
Wcześnie wykształcony nawyk pielęgnacji należy następnie systematycznie dopasować do wieku i stanu skóry.

wiek 20+
cel: ŻELOWE NAWILŻANIE
Klientki w tym wieku chętnie korzystają z zabiegów oczyszczających i złuszczających. Warto wzbogacić je o pielęgnację okolic oczu.
Odpowiednim elementem poprawiającym stan skóry w tym rejonie jest zabieg sonoforezy z użyciem preparatu o lekkiej konsystencji. Świetnie sprawdzi się serum w formie żelu nawilżającego z zawartością substancji anty-podrażnieniowych (alantoina, pantenol) oraz wyciągów ze świetlika lekarskiego, chabru, zielonej i białej herbaty, arniki górskiej.

wiek 30+
cel:  ZAPOBIEGANIE I SPŁYCANIE ZMARSZCZEK MIMICZNYCH
Dla  klientek po trzydziestym roku życia korzystne są zabiegi na okolicę oczu o działaniu botox-like na bazie peptydów. Stosuję się również eksfoliację kwasami PHA (kwas laktobionowy, glukonolakton, glukoheptanolakton). Aplikujemy preparat cienkim pędzelkiem na krótki czas pamiętając o zachowaniu bezpieczeństwa (odpowiednia odległość) nie tylko podczas nakładania peelingu, ale również w czasie jego neutralizacji. Zabieg możesz wzbogacić poprzez zastosowanie maski w płacie nasączonej serum z kwasem hialuronowym i mocznikiem lub kolagenu krystalicznego.

wiek 40+
cel: KOMPLEKSOWE DZIAŁANIE WYGŁĄDZAJĄCE
Przy utrwalonych zmarszczkach mimicznych i grawitacyjnych uzupełnij zabieg kosmetyczny technikami manualnymi oraz aparaturą. U czterdziestolatek w czasie zabiegu na okolicę oczu stosuj masaż klasyczny z elementami digitopresury (masażu uciskowego) lub drenażu limfatycznego. Stosuj aparaturę – mezoterapię bezigłową i igłową, rollery i fale radiowe. W zależności od wrażliwości skóry projektuj zabieg tak aby przynosiły jak najlepszy rezultat przy pełnym bezpieczeństwie stosowania. Na zakończenie zabiegu, na oczy połóż klasyczny, łagodzący alginat. 


ZABIEG VIP POD OCZY

Demakijaż

- kosmetyk: hipoalergiczny płyn do demakijażu oczu

- podczas zmywania makijażu udziel klientce wskazówek jak na co dzień prawidłowo wykonywać tę czynnośćPeeling

- kosmetyk: płyn eksfoliujący PHA

- zachowuj szczególną ostrożność- zabezpiecz oczy płatkami kosmetycznymiSerum

- kosmetyk: bogaty koncentrat z zawartością substancji biologicznie czynnych – wit. E, koenzym Q10, komórki macierzyste, peptydy

- w zależności od stanu skóry serum aplikuj za pomocą sonoforezy (profilaktyka), mezoterapii bezigłowej, infuzji tlenowej i specjalnego rollera (zmarszczki mimiczne), dermapena i mezoterapii igłowej (głębokie, utrwalone zmarszczki)Techniki manualne:

- kosmetyk: preparat beztłuszczowy do masażu w formie musu, żelu lub emulsji

- wykonaj masaż klasyczny, digitopresurę (masaż punktowy) lub drenaż limfatycznyMaska:

- kosmetyk: maska w formie złotych płatków, nasączanego płatu lub klasycznego alginatu.

- uzupełnienie: ampułka odżywczaKrem:

- kosmetyk: krem z wysokim filtrem UV +50

- możesz zalecić klientce włożenie okularów przeciwsłonecznych dodatkowo zabezpieczających skórę wokół oczu bezpośrednio po zabiegu


Artykuł został opublikowany w czasopiśmie BEAUTY FORUM

Podobne posty

0 komentarze

Subskrybuj

Obserwuj